Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Бихте ли ми препоръчали човек или фирма за изготвяне на проект

Здравейте Фермери,

казвам се Иван и съм на 23 години. Имам един върос и се надявам, че тук ще се намерят хора, които биха ми дали правилния съвет. Разполагам с 30 декара собствена земя в Бургаския район, която искам да разработя по най-добрия начин. В момента земята е под аренда и там се отглеждат зърно, слънчоглед и т.н.

Никога не съм бил земеделски производител. Искам да засея обощни дръвчета и орехи на тези 30 декара. Бихте ли ми препоръчали агент или фирма, която да ми осигури пълно съдействие по проекта от самото му начало до самия му край?

Благодаря ви предварително

Иван Атанасов

0883 3000 46
/ Логистика и международен
транспорт /

01.12.2015 в 15:32

Re: Бихте ли ми препоръчали човек или фирма за изготвяне на проект

Ако няма да можеш да се справиш сам с инвестицията, бих ти препоръчал да изчакаш поне до Март 2016 преди да предприемеш каквито и да било действия по стартиране на бизнес в сферата на земеделието.

01.12.2015 в 20:01

Мнението е редактирано за последно на 2015-12-03 17:32:36

Не разбрах какво искате. Проект за кандидатстване по програми или бизнес- стратегия?

02.12.2015 в 11:32

30 дка орехи = грешен избор, няма ефективност/площ.
Помисли за сливи, праскови, нектарини - интензивна схема на засаждане.
Отиди в службата по земеделие в Бургас.

02.12.2015 в 21:42

Благодаря за мненията.

FARMAN, бих се справил сам със 10-15 декара сега на пролет. Останалите 15 дка. ще почакат ако не получа някаква подкрепа от ЕС или съдружник. Аз така или иначе ще чакам до март 2016, защото смятам тогава да се регистрирам като земеделски производител и да засадя първите 15 дка. Защо ми го препоръчваш? Какво имаш в предвид? Благодаря ти за мнението предварително.

Адриана, аз съм решил вече да сея орехи. Трябва ми проект за кандидатстване по програми. Благодаря ти замнението.

Агра, благодаря ти за мнението. Защо според теб е грешен избор 30 дка. с орехи? Искам дървета, които изискват не толкова много грижи в сравнение с праскови нектарини сливи. Но въпреки това за мен е много интересно да разбера твоето мнение по въпроса и дали то се основава на личен опит. Аз нямам опит в земеделието, но мисля че орехите са сполучлива инвестиция за цял живот.

09.12.2015 в 16:35

Мнението е редактирано за последно на 2015-12-09 16:35:59

Щом можеш да си позволиш около 10 години само да инвестираш пари с почти нулева възвращаемост за периода, слагай орехи. Освен началната инвестиция за създаването на насаждението, всяка година имаш обработки на почвата - т.е. трябва ти трактор, пръскания (не са толкова много, колкото при другите овощни видове, но ги има), първите години има резитба, евентуално е хубаво първите години да има и някакво напояване. Разходите се трупат и изобщо не са малки. Ако пък искаш само да ги насадиш и каквото стане, примери такива има много и можеш сам нагледно да се убедиш, че така не става.

09.12.2015 в 18:24

Ако ти трябва консултант, който да ти помогне с писането на проекта мога да ти препоръчам една фирма - Земеделска Къща - те се занимават с такива неща. Имат офиси на доста места вече. Мисля че имат и в Бургаския регион. Виж на сайта им http://agro-house.bg

17.12.2015 в 10:15

Земеделска къща са големи мошеници. Шефът се казва Петър Чернаев и много лъже . Бягайте далече от тая къща.

18.12.2015 в 19:16

Здраейте,
при избор на консултанти е важно внимателно да проучите дали имат опит и успешни проекти зад гърба си. Моят проект беше одобрен и финансиран благодарение на компетентността и знанията на "Енпром" ( http://enprombg.com/ ). Управителят Ивайло Здравков има доста изяви в медиите, от години се занимава с това и определено знае какво прави
Успех

20.07.2016 в 13:38

Човека вече фалира! Цитираното лице не се различава от друго цитирано в прежде отговорите. Четете датите на постовете и не събуждайте "умряли" теми. Има телефон, обадете се и му дайте личен съвет как да излезе от фалита.

20.07.2016 в 14:12

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

• Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

forum