Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Тече масло от изпускателните тръби на трактора ТК80 - МТЗ

Здравейте колеги! Проблемът при мен се появи след оран. Тракторът ми е ТК80 - МТЗ и забелязах че от изпускателната тръба на първия цилиндър цапа с масло. Предполагам че свава въпрос за сегменти но не знам дали само сегменти да сменя или всичко. Иначе машината си работи доста добре тяга си има и изгорелите газове не се виждат пи продължителен напън.

08.02.2016 в 23:33

Re: Тече масло от изпускателните тръби на трактора ТК80 - МТЗ

Смени си гарнитурите под колекторите,стягай хубаво и не пипай двигателя-нищо му няма.

08.02.2016 в 23:49

Мнението е редактирано за последно на 2016-02-10 13:29:01

Колектора се беше разхлабил малко позатегнах го но гарнитури не съм сменял. Другото което мислех е за гумички на клапаните ще те послушам колега утре ще репетирам. Благодаря!

09.02.2016 в 00:17

На нашият всички бяха с масло.Смених ги с нови и претегнах ,да видим(старите бяха разхлабени) .Иначе ме съмнява това да е причина.Не би трябвало да има масло там.Напълно възможно е да са сегменти или от клапаните да идва проблема ,но това ,че са разхлабени колекторите и маслото се вижда е последствие ,а не причина.Ние купихме един нов блок ,че старият е спукан на едно място и като отваряме да сменяме двигателите ще видим от какво точно идва това масло.

09.02.2016 в 06:39

Сугурен ли си че е масло? Аз имах такъв проблем-през ауспуха излизаха капчици и трактора стана като калинка. Но не масло, а нафта-черна от саждите. И картера също пълен с нафта и масло. Спекли сегменти! Сложих нови, нови лагери, че и без това го бях отворил, дюзите на стенд и заспа!

09.02.2016 в 08:48

На моя ТК80 когато му бяха спекли сегментите духаше пушек и масло и през отдушника на капака на главата особено като го запалех.И при мен се получи при претоварване с една брана 3.2.Но мощноста му спадна.

09.02.2016 в 14:22

Брана 3,20 направо му взема здравето идваму голама на ТК 80

09.02.2016 в 21:19

Отворите за шпилките за колекторите са проходни. Там трябва да е с шпилки който да са залепени иначе по резбите минава масло от към главата като е загрят двигателя и маслото е рядко. Не пипайте мотора. Слагайте шпилки не болтове лепете с осигурител за резби, нови гарнитури и на работа.

09.02.2016 в 21:27

Благодаря за съветите виждам логика в тях и след ден два ще пробвам с подмяна на болтовете които някой е сложил преди мен с шпилки. Благодаря за съветите и генералната репетиция ще е на сеитбата на ОВЕС

09.02.2016 в 21:55

Търси якостни шпилки,ако не намериш оригинални.И другото важно е че оригиналните шпилки НЕ СА с цяла резба и там не се налага лепене.Айде успех!

10.02.2016 в 00:23

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

• Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

• Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

forum