Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Каква порода овце ще ми препоръчате за стартиране в овцевъдството

re6ih da se zahvana sis ovcevadstvo ot burgaskiq krai sam sas kakva poroda da se zahvana i kolko broiki blg

24.02.2016 в 10:21

Re: Каква порода овце ще ми препоръчате за стартиране в овцевъдството

СПБМ ИЛИ ЧЕРНОГЛАВА ПЛЕВЕНСКА ОВЦА ИЗПИТАНИ ПОРОДИ БЪЛГАРСКИ АДАПТИРАНИ НАВСЯКАКВИ ТЕРЕНИ ИКЛИМАТ

24.02.2016 в 11:34

izbral sam plevenska 4ernoglava ili mari6ka vakla edna ot dvete porodi

24.02.2016 в 12:52

При положение, че ви се хаби енергия, но не искате да си загубите парите и не ви се ходи на фитнес, чакайте изкупната цена на млякото стане 1.60 лв. литъра, а агнешкото 5.50 при джамбазите. Тогава ще работите здраво и няма да губите пари. Ако сам си пасете овцете, жената помага и при 100 овце, ще вържете една хубава заплата за село.

Печалба ще имате при по-високи цени. За съжаление в момента агнешкото на Женски пазар е 9.50 лв., а преди 3-4 години беше 11.50-12.50. Млякото тогава се изкупуваше на 1.20-1.30, сега не знам колко е, но едва ли е по-скъпо.

За породи няма смисъл да се говори при сегашните цени. От маришката нищо не става, черноглавата е малко по-добре, но бургаско не е нито на Марица, нито до Плевен, а овцете трудно деянат на чужди територии. Освен това "бургаско" е и Тънково и Лясково. Ако си в Тънково, което е до Несебър и Сл. бряг, ще изчистиш агнетата на частно на добра цена, в Лясково ще чакаш джамбазина за 4 лв. на кило и ще хвърляш капа ако дойде.

24.02.2016 в 19:01

blagodarq za komentara napilno sim saglasen s teb

25.02.2016 в 09:56

Коментара е премахнат поради нарушение на правилата!

25.02.2016 в 19:26

Педалчета, по живо, по здраво!

25.02.2016 в 19:32

Де се загуби, бре магаре шашаво

26.02.2016 в 01:51

Мнението е редактирано за последно на 2016-02-26 01:55:33

ооо Иванов кажи нещо и за кравите

26.02.2016 в 10:55

не съм съгласен за марашката овца много разбирачи станаха всички агнета съм ги продал предварително тая година по 6 лв килото до 30 кг от 30 нагоре 5 лева регион Добрич

13.04.2016 в 12:48

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

• АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

forum