Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Мярка 6.3 - Въпроси и отговори

Да и още нещо ,ако едната от дейността му е в планински район, а другата не. Там как ще се изчисляват точките?

За да се получат точките за планински район, трябва всички обработваеми земи или животновъдни обекти на кандидата да се намират ИЗЦЯЛО в планински район. В противен случай, ако имате дори и 1 кв. метър извън планински район, няма да получите точки по този критерии.

08.04.2016 в 12:32

Мнението е редактирано за последно на 2016-04-08 12:32:29

Проектите ще се оценяват по 3 критерия:

1. Проекти в приоритетни сектори - плодове, зеленчуци,етерично-маслени, едър и дребен рогат добитък, свине, пчели - икономическият размер в СПО се умножава по коеф. 0.003 - Пример 5556 евро СПО х 0.003 = 16.67 точки.

***********************************************************************************
Това означава ли, че не всички сектори в животновъдството ще бъдат приоритетни, а само едър и дребен рогат добитък, свине, пчели?
И за тези дейности извън приоритетните ще има ли въобще точки?

Да, проектите с животни, които не са в описаните по-горе специфични сектори, няма да получават точки по този критерий.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако бенефициент има примерно 5000 евро от неприоритетен сектор и 2000евро от приоритетен сектор, колко точки ще събере?

Да и още нещо ,ако едната от дейността му е в планински район, а другата не. Там как ще се изчисляват точките?

2000 евро от приоритетен сектор са 6 точки, ако след това ръстът му е ИЗЦЯЛО в приоритетните сектори ще вземе още 4 точки или общо 10. Ако проекта му е с по-малко от 10 точки няма да бъде приет изобщо.

....................................................................................................................
С една дума, другите ми животни, които са 5000 евро СПО, може въобще да не се включват в бизнес плана, защото няма да получа нито една точка от тях?

08.04.2016 в 12:36

da

08.04.2016 в 12:42

....................................................................................................................
С една дума, другите ми животни, които са 5000 евро СПО, може въобще да не се включват в бизнес плана, защото няма да получа нито една точка от тях?

Ако ги отглеждате в регистриран животновъден обект на ваше име, не можете да не ги включите, защото ще ви излязат при оценката на бизнес плана.

08.04.2016 в 12:44

Ако ги отглеждате в регистриран животновъден обект на ваше име, не можете да не ги включите, защото ще ви излязат при оценката на бизнес плана.

Да това ми е ясно, принципно говоря.

Не знам само защо навсякъде тръбяха, че мярка 6.3 ще бъде за малките и ще бъде улеснена процедурата за кандидатстване.
Много малко ЗП има ,които са БИО.
Планинските райони също са малко хора могат да отговорят. Хем да са в планински район, хем да отглеждат от приоритетните сектори.
Тази програма ще е по-голямо мазало и от 6.1.

08.04.2016 в 12:49

Мнението е редактирано за последно на 2016-04-08 12:50:27

аз имам въпрос , по пътя на логиката състезанието ще е на два тура , а именно
1) с над 28 точки , тоест тия с БИОТО и ПЛАНИНСКИТЕ
2) тия до 28 точки или др.яче казано според мен хора с точки около 27-28 имат реален шанс
Имате ли някаква супер първична инфо , колко са тези с планинските , според мен не са много , найййй- много да са половината на 1330 - те проекта и оттам идва реда на другите , а именно около 26-28 точки
Нека изговориме този вариант , благодаря предварително...........

08.04.2016 в 13:09

znachi ot vsichko napisano do tuk stava qsno che ne saberesh 30 tochki nqma smisal da kandidatsvash

08.04.2016 в 13:13

А да и да допълня , тези с БИОТО трябва да са сертифицирани , то би следвало да са поне на 3 години , ако не е и повече фермери , според мен са надминали това 8000 СПО.... тоест и те ще са много малко .... пак казвам излагам лично мнение и според мен ранкинга ще падане до към 24-5-6 точки......

08.04.2016 в 13:14

аз имам въпрос , по пътя на логиката състезанието ще е на два тура , а именно
1) с над 28 точки , тоест тия с БИОТО и ПЛАНИНСКИТЕ
2) тия до 28 точки или др.яче казано според мен хора с точки около 27-28 имат реален шанс
Имате ли някаква супер първична инфо , колко са тези с планинските , според мен не са много , найййй- много да са половината на 1330 - те проекта и оттам идва реда на другите , а именно около 26-28 точки
Нека изговориме този вариант , благодаря предварително...........

Няма как да се прогнозира колко от планинските ще се включат в надпреварата, освен това дали ще са на максимум СПО или на минимум, а може и по средата.

Освен това ще се включат и част от младите фермери, които не са одобрени по м 6.1. Те със сигурност ще са на максимум СПО!

Всичко, което си говорим в момента са само предположения, базирани на някакви обстоятелства. В крайна сметка ще се разбере колко е долната граница на договориране чак като приключи приемът.

Не бих искал да отказвам, който и да е от кандидатстване по мярката, а по-скоро да дам съвети за увеличаване на шансовете за успех.

08.04.2016 в 13:32

Не се знае какъв ще е бюджета за приема. Колкото до планинските райони.все пак в България има много планински общини, така, че тия проекти ще са много и ранкинга може да се завърти около 28 т. Много зависи колко проекта ще се пуснат

08.04.2016 в 13:36

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

• ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

forum