x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Цени на кравите порода Жерсе

Някой знае ли как вървът кравите от порода Жерсе ?

17.11.2010 в 13:13

Re:CENI

Мирко,правилното наименование на породата е Джерсей.

17.11.2010 в 14:18

Re:

Мирчев, този път грешиш. Наистина се пише Jersey, ама породата идва от френски остров и се произнася на френски (и на български) Жарсе. В англоговорящите страни му викат "джързи".

Мирко, кравите вървят обикновено на четири крака А сериозно, на тебе каква цена ти искаха? Или пак вместо поне малко да положиш усилие, питаш наготово във форума? По едно време много ме кефеше мерака ти, ама изглежда само гол мерак показваш...

17.11.2010 в 14:30

Re:

На мен ми предлагаха за по 750 едни 7 кравички ,но бяха прекалено дребни и ги даваха без теленцата въпреки ,че бяха скоро отелени струваха ни се много ,а и са ни много далече разходите с превоза щяха да бъдат големи . В момента ме интересува за телна на около 5-6 месеца , каква ще и бъде цената ,че си мислим пак за вземем кравичка ,но исками да е от тази порода ,защото преди сме имали такава и бяхме много доволни от ния .

17.11.2010 в 17:39

Re:

Браво ,Мирко имаш нюх към нещата , точно така , заплодена крава или юница . Имаш теле , имаш преснотелка с повечко млекце и гаранция че кравата не е ялова ,точно това е номера да купиш крава или юница заплодена от 5-6 месеца. От друга страна не се хвърляш и на едри породи . Жарсето ще ти папа по малко и ще имаш добър пазар на мякото. Ако бабите пред блока продаваха такова мляко щах да си вземам всеки ден. На прав път си . Успех.

17.11.2010 в 19:02

Re: Мирко

Това вече е друга приказка...

Според мен 750лв не са много за дойна крава, ама си зависи от гледната точка и възрастта на кравите. Друг е въпроса и дали цената е била за седемте в пакет, или можеш да си купиш и само една пак на същата цена.
За разлика от предишния писал, не бих ти препоръчал да взимаш стелна крава, особено ако е прегоряла - няма начин да й знаеш продуктивността. Ако преснотелката е с добър млеконадой, няма какво да й се чудиш. А после ти си избираш с какво да се запложда - дали пак с жарсе ако търсиш още юнички, дали с месодайно за угояване и т.н.

17.11.2010 в 20:09

Re:

Цената беше за всяка по оделно ,но бяха прекалено дребни около 200-250 кг. и много слаби . Просто в момента питам като информация ,защотo още не можем да решим с какво да се занимаваме, чудиме се дали да продадем телето и да вземем кравичка или да вземем още кози обмисляме .

17.11.2010 в 20:19

Re:

Мирко ти нали имаше крава какво стана с нея

17.11.2010 в 21:46

Re:

първо беше надъхан за кози..сега мислите за крави...накрая да не отидете на пчели [:bee:]

17.11.2010 в 22:38

Re:

Mirko abe i ti neznaish kvo izkash stiga pisa gluposti v foroma samo tvoite tapi vaprosi gledam

17.11.2010 в 23:10

uaz na kakva cena dava6 licernata ??? на 13.08.2014
Georgi_Kunev Как се зареждат чували за гъба кладница? на 14.08.2014
Djakona emoticon Добро утро Бьлгари , бачкате ли ? emoticon на 15.08.2014
niki_ivanova Здравейте! Някои знае ли от къде мога да поръчам сондажна помпа Грундфос SP 46-4? на 18.08.2014
herbs ФОРЕСТ БИЛДИНГ КЪМПАНИ ЕООД продава изгодно БЪЛГАРСКИ 100 % ПЧЕЛЕН МЕД ! ! Много изгодно и на достъпни цени! Срок на доставка от 1 до 3 дни! За повече инаформация на лично или на скайп : dubal_office , както и на имейл sales_f.b.c@abv.bg или f.b.c@abv.bg на 18.08.2014
ckaytss Здравейте на 18.08.2014
Monk emoticon да му дръпнем по едно и да се захващаме. на 19.08.2014
Marmarov Какво му остана на човек, освен да каже едно наздраве. emoticon https://www.youtube.com/watch?v=JzStzO7e68k
на 19.08.2014
djesi Здравейте колеги, знаете ли дали се очаква промяна в изискванията за икономическите единици (1) по мярка 141 на (0,5) или по -малко ? на 20.08.2014