x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Има ли смисъл от торене на пшеницата през април и дали ще може да я усвои?

Има ли смисъл от торене на пшеницата през април и дали ще може да я усвои

01.04.2012 в 12:52

Мнението е редактирано за последно на 2012-04-01 16:26:49

Re:

Тук има доста мнения за торенето.
http://fermer.bg/forum_topic/44243/1/1/koga-da-zapochne-proletnoto-torene.html

01.04.2012 в 16:46

Re:

Някои пллзвал ли е течния тор UAN за подхранване на пшеница

08.04.2012 в 13:25

Re:

Аз съм го ползвала лично, вече четвърта година само с това работим. Ако ти трябва повече инфо, пиши на лични, ще ти изпратя материали.

08.04.2012 в 13:35

Re:

Ползваме го за различни култури

08.04.2012 в 13:35

Мнението е редактирано за последно на 2012-04-08 13:36:00

Re:

Пшеницата не торена с нищо до момента /дълго е за разправяне защо/ за ам. селитра струва ми се е сухо. Та затова ми се пробва с нещо друго да компенсирам.Четох в един сръбски саит за листно подхранване с урея 40 кг разтворени в400л вода за 11 дка. Приемам сувети всякакви, а мисля че и на други колеги инфото ще е полезно

08.04.2012 в 13:54

Re:

уреята не е ли карбамид

08.04.2012 в 15:30

Re:

Колеги, листното подхранване е само корекция...т.е да спомогнете да се усвой на по- голям процент внесените гранулирани торове и останалите елементи, които се намират в почвата. Относно листен тор аз бих ви препоръчал да не е моно тор...няма смисъл от едностранчиво хранене, трябва да се подава комплексен тор, за да можете да задоволите дефицитете и това растение да започне да се храни пълноценно. Само за информация...моно дефицит-трае няколко часа, след това дефицита става комплексен и това е причината растението да спред да се храни правилно, ето за това вие неможете да си решите проблема с моно тор а трябва да го направите с комплексен. Успех на всички

08.04.2012 в 15:46

Re:

Здравейте,
искам да направя листно подхранване на пшеница с карбамид в комбинация с хербицид. Интересува ме в каква концентрация трябва да бъде карбамида? Благодаря!

21.04.2012 в 15:38

Re:

Здравей колега,относно листното подхранване с карбамид,се прави 2%рразтвор ,но най-добрата фаза за внасяне е преди изкласяжане на пшеницата.Що се отнася за ам.силитра не е късно,стига да хванеш някой дъждец,иначе на сухо на става.а ако можеш и да си позжолиш и малко листен тор с макро и микро е-ти,защотото те ще ти помогнат да направиш добри показатели на пшеницата.Успех.

21.04.2012 в 19:30

Monk emoticon Добро утро и приятен ден. на 23.04.2014
MariBG MariBG преди 18 часа
shmatkabg В една къща през ноща се промъква крадец. Пристъпва тихо, но въпреки това, изведнъж чува странен глас " И аз те гледам и Исус те гледа! " Смразил се ония и затихнал. Постояп малко, но нищо не се чуло повече и пак тръгнал в тъмното да рови. И пак чул същия глас " И аз те гледам и Исус те гледа!! " Този път обаче не се стреснал толкова и събрал кураж и светнал с фенерчето и какво да види - насреща му един папагал. И го пита: - Абе ти ли ми говориш ?? папагала: - Да, аз - Че кой си ти? - Аз съм Манол. крадеца се захилил: - Че какво е това име "Манол" Това не е име на папагал ! а папагала отговорил: - То и Исус не е име на доберман, но и той така се казва и те гледа! преди 16 часа
shmatkabg Късогледа баба гледа телевизия. По едно време вика на дядото: - Гледай ги бе, какви мръсотии показват! По наше време нямаше такива безобразия! - Какви мръсотии, ма! Фидел Кастро яде банан! преди 16 часа
ibril_balov Наводнения ужас преди 2 часа
butterfly emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon преди 2 часа