Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Съвет за филтър за капково напояване при зеленчуци

пясъка е 20-30 см над горния край на гъбките или цедките в зависимост от типа на филтъра. Ако много бързо ти пада дебита можеш да пробваш с два по следователно свързани първия се пълни с дребен чакъл а втория с грис мозайка! Другият вариант е по голям филтър.Обикновено е нужен един размер отгоре примерно на 2 цола - 3 цола. а след пясъчния филтър задължително дисков филтър или два дискови филтъра първия груб а втория фин. Вярно, че това 4 филтъра един след друг води до пад на налягането и дебита и налягането , но няма какво друго да се направи!
Другия вариант е като мен да ползваш капковото един сезон и да го изхвърляш при 50-60 лева на декар годишно се преживява!
Третия вариант е минаваш на дъждовали където чистотата на водата не е от такова значение! Аз ползвам система голд реин и съм доволен само за дините и малините ползвам капково без филтър и го изхвърлям след края на сезонаГолдреините искат ниско налягане 2-3 атмосфери и се постига лесно плюс това ги ползвам вече 5 години и нямам грижи.Системата стува около 150 лева на декар, но си стува!

18.06.2014 в 20:52

Другия вариант е като мен да ползваш капковото един сезон и да го изхвърляш при 50-60 лева на декар годишно се преживява!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Може би искаш да кажеш 150-160 лева на декар!
За един декар са нужни около 1500м маркучи умножени по 0,10лв прави 150 лв

19.06.2014 в 05:15

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Може би искаш да кажеш 150-160 лева на декар!
За един декар са нужни около 1500м маркучи умножени по 0,10лв прави 150 лв

Моята сметка изглежда така 750 м по 7 ст.=55 лв+ 5 лева за муфички и щуцери загубени от предишната година= 60 лв. Ако сееш лук на капково твоята сметка е по вярна!

19.06.2014 в 15:19

За 750м съм съгласен,но от къде намери маркуч на 7ст./м ?

19.06.2014 в 17:32

Традиционно при редове с ширина от 70 см в един декар (100х10м) има 14,28 броя редове умножени по 100м се получава 1428 метра.Тези 1428м умножени по 0,10-0,11лв прави 142,80-157,08 лв.Но това са подробности,по важното е къде има маркуч на цена 0,07лв.продължавам да търся ?

19.06.2014 в 20:36

Традиционно при редове с ширина от 70 см в един декар (100х10м) има 14,28 броя редове умножени по 100м се получава 1428 метра.Тези 1428м умножени по 0,10-0,11лв прави 142,80-157,08 лв.Но това са подробности,по важното е къде има маркуч на цена 0,07лв.продължавам да търся ?

Вчера писах, но ми няма поста! Аквамат- аграта-договаряне-7ст. Ако имаме обединение и то договаря или направо внася ще го вземаме на 5,5 ст. ама като нямаме акъл......10.

20.06.2014 в 22:42

Уважаеми колеги,от доста години ползвам капково напояване за зеленчукова и овощна градина като черпя вода от кладенец и от ….. да го наречем вада.Използвам две помпи по 2 цола .Всмукателните ми тръбопроводи и монтажните елементи са Ф 63 и 2 цола. След като вече водата от бунара ми е недостатъчна,започнах да ползвам по-интензивно водата от вадата.Но тя не е чиста и се налагаше да промивам с четка през два часа мрежичката на филтъра - фабричен 3 цола. Миналата есен срещнах на форума съвета на г-н Велимир Дончев за изработване на пясъчен филтър от водосъдържател на бойлер 50 л. и мраморна мозайка-грис.Поръчах си по куриер 11 бр. гъбки, изработих допълнително дъно и втори люк във водосъдържатела, заварих две предварително нарязани с резба парчета тръба 2 цола/горната и долната тръби са цели, с отвор в средната част с оглед механична якост защото водосъдържателя е сравнително тънкостенен/, монтирах гъбките през долния люк и напълних бойлера почти до горната тръба с мозайка-грис.Този сезон поливам /когато не вали/продължително голяма площ с мътната вода, като промиването на пясъчния филтър извършвам ежедневно с завъртане на два крана за 30-40 секунди, а на мрежестия - веднаж на 2 дни.Качил съм снимка. Не съм специалист, но ако някой има въпрос - ще отговоря.

21.06.2014 в 00:59

ЕВАЛЛА БАТЕ, НОМЕР ЕДНО СИ!
СНИМАЛ СИ МОЯ ФИЛТЪР И СИ ГО ПУСНАЛ ТУК - НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СИ ГО ПАТЕНТОВАЛ ОЩЕ!
ДОБРЕ СИ СЕ СПРАВИЛ! РАДВАМ СЕ, ЧЕ АКЪЛА МИ Е ВЛЯЗАЛ В НЕЧИЯ ПОМОЩ!
КОЛЕГИ, ЕТО И СНИМКА ИМАТЕ ДЕЙСТВАЙТЕ, ДОКАТО НЕ СЪМ МИНАЛ ПРЕЗ ПАТЕНТНОТО ВЕДОМСВО!
БАТЕ КОЛКО ТИ ИЗЛЕЗЕ ФИЛТЪРА?

21.06.2014 в 08:02

Излезе ми 88 лв.,кило ракия и малка купа сено.

21.06.2014 в 15:42

може ли да направите един така да се каже условен напречен разрез (СХЕМА).по точно се интересувам от поставянето на тези гъби и грис-мозайка(пясък).Гъбата подобна като на филтър за аквариум или бъркам?от горната страна е входната(мръсна) вода ,а от долу изходна(пречистена),така ли е?и как тази мозайка не се изтласква от водата към маркучите(лентовите )за поливане

21.06.2014 в 20:38

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

• Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

• Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

forum