x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Зайци- кое е най-доброто хранене за тях?

Здравейте
Имам 2 женски и 1 мъжки калифорнийски заека и смятам да ги заплождам но това не ми е въпроса.Искам да попитам с какво да ги храня..смисъл такъв не искам само с фуражи да ги тъпча искам да го угоявам но не с фураж... кажете

22.05.2012 в 23:38

Мнението е редактирано за последно на 2012-05-23 08:23:16

Re:

давай им и варбови клонки да грезат сух хляб и моркови ако имаш

23.05.2012 в 07:37

Re:

давай им и бонбони ,вафли,и сникърс ШОКОЛАДОВИ. да грезЪт сух хляб с кюфтета и кибабчета и през три дни луканка орехите, моркови ако имаш

23.05.2012 в 17:49

Re:

Ако можеше да се угояват с върбови клонки,моркови и зеленце тогава за какво са фуражите.Всъщност със зеленцето ще ги убиеш.Ако искаш да си отглеждаш без да те интересува прираст и големина става с хлебец и сенце.Имах случай при който отивам да купувам зайци на 4-5 месеца от едно село.Човека вика ще ти ги дам по 9-10 лева броя.Е да ама те нямаха и по 2 килограма.Като го попитах с какво ги храни каза че с трици,малко хлебец и сенце.Другото било много скъпо .Виждал съм зайци с развити тестиси като на 6-7 месечен заек а тежът по 2.5 кг.Това вече с какво и да го храниш файда няма.Не се ли захранят добре докато са още при майката и закърнеят ли .-от това заек не става.Дано съм бил полезен.Има един стар ветеринар при нас който обича да казва че за 1 лев петел за 1 лев пее.

23.05.2012 в 19:54

Re:

Всъщност за женските може но не се опитвай да заплождаш и мъжкия.Нали така си писал.Има места където опитите продължават но още не се е чуло мъж да роди.

23.05.2012 в 19:57

Re:шегувате се...

Момчето просто пита..Заека яде почти всичко..клонки с листата..трева всякаква..но да е сухо..моркови,картофи(сурови за угояване и сварени за майки и татковци...цвекло,ябълки...обичат синята злъчка и глухарчето ,а и копривата я хапват с удоволствие..но да е сухо...лист зеле също хапват с удоволствие ..но бъди внимателен с него и с всички треви..давай им изсушно..зелето 3-4 дни да е престояло.От зърнените култури също всичко хапват с удоволствие..най-вече овес..но не прекалявай с нищо ..давай им в умерени количества..понякого можеш да им даваш и неизсушена трева ,но в малки количества.
Пожелавам ти успех в зайцевъдството..

23.05.2012 в 22:55

Re:

Да вярно е че заека яде почти всичко.По същата логика може и да изпапка гранулираната отрова за мишките.Но моркови и зеленце с удоволствие хрупат само в приказките и ани.филмчета.Не ми се обяснява повече.Достатъчно ясен и конкретен бях вчера.В глобалното село има толкова много изписано по темата.То храненето си е цяла наука.

24.05.2012 в 13:16

Re:Константине...

отрова за мишки слагаш на мишките ,а не храниш зайци...остави сарказма настрана и можеш ли да ми кажеш защо да не се дават на зайците моркови..аз им давам и листата от морковити също..не виждам причина да не се дава винаги когато имаш-разбира се произведени в личната градина ,а не купени на пазара...Моля те не прави от мухата слон...

24.05.2012 в 15:45

Re:

Миналата година подариха на децата малко калифорнийско женско зайче. Зайчето порасна ,докарах и един мъжки,сега вече са 30 броя. През цялото време им давам зърно ечемик(хранилката е винаги пълна),сено(на воля),когато има зелено-допълвам менюто. До сега не ми е нито преял- нито умрял и един заек.

27.05.2012 в 00:01

Re:

Ама много ядат. Тези дни ще започваме ние тях да ядем. Аз ги гледам заради децата(за удоволствие),но не бих се захванал да си изкарвам хляба с тях.

27.05.2012 в 00:17

ognianchobanov emoticon на 16.07.2014
AgroFarmInjenering Здравейте на 16.07.2014
AgroFarmInjenering Има ли животновъди emoticon на 16.07.2014
AgroFarmInjenering ;) на 17.07.2014
ognianchobanov Имааа, ама хората работят бре момче emoticon търси ни рано рано сутрин или вечер emoticon на 17.07.2014
paveliliev който може да гледа кис 13 на 18.07.2014
moreto eho ima li kravari pomognete на 19.07.2014
moreto от тази сутрин кражата не може да си вдигне задницата не яде и не иска пие и вода отели се преди две седмици какво да направя доктора ни е в 4ужбина на 19.07.2014