x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Зайци- кое е най-доброто хранене за тях?

Здравейте
Имам 2 женски и 1 мъжки калифорнийски заека и смятам да ги заплождам но това не ми е въпроса.Искам да попитам с какво да ги храня..смисъл такъв не искам само с фуражи да ги тъпча искам да го угоявам но не с фураж... кажете

22.05.2012 в 23:38

Мнението е редактирано за последно на 2012-05-23 08:23:16

Re:

давай им и варбови клонки да грезат сух хляб и моркови ако имаш

23.05.2012 в 07:37

Re:

давай им и бонбони ,вафли,и сникърс ШОКОЛАДОВИ. да грезЪт сух хляб с кюфтета и кибабчета и през три дни луканка орехите, моркови ако имаш

23.05.2012 в 17:49

Re:

Ако можеше да се угояват с върбови клонки,моркови и зеленце тогава за какво са фуражите.Всъщност със зеленцето ще ги убиеш.Ако искаш да си отглеждаш без да те интересува прираст и големина става с хлебец и сенце.Имах случай при който отивам да купувам зайци на 4-5 месеца от едно село.Човека вика ще ти ги дам по 9-10 лева броя.Е да ама те нямаха и по 2 килограма.Като го попитах с какво ги храни каза че с трици,малко хлебец и сенце.Другото било много скъпо .Виждал съм зайци с развити тестиси като на 6-7 месечен заек а тежът по 2.5 кг.Това вече с какво и да го храниш файда няма.Не се ли захранят добре докато са още при майката и закърнеят ли .-от това заек не става.Дано съм бил полезен.Има един стар ветеринар при нас който обича да казва че за 1 лев петел за 1 лев пее.

23.05.2012 в 19:54

Re:

Всъщност за женските може но не се опитвай да заплождаш и мъжкия.Нали така си писал.Има места където опитите продължават но още не се е чуло мъж да роди.

23.05.2012 в 19:57

Re:шегувате се...

Момчето просто пита..Заека яде почти всичко..клонки с листата..трева всякаква..но да е сухо..моркови,картофи(сурови за угояване и сварени за майки и татковци...цвекло,ябълки...обичат синята злъчка и глухарчето ,а и копривата я хапват с удоволствие..но да е сухо...лист зеле също хапват с удоволствие ..но бъди внимателен с него и с всички треви..давай им изсушно..зелето 3-4 дни да е престояло.От зърнените култури също всичко хапват с удоволствие..най-вече овес..но не прекалявай с нищо ..давай им в умерени количества..понякого можеш да им даваш и неизсушена трева ,но в малки количества.
Пожелавам ти успех в зайцевъдството..

23.05.2012 в 22:55

Re:

Да вярно е че заека яде почти всичко.По същата логика може и да изпапка гранулираната отрова за мишките.Но моркови и зеленце с удоволствие хрупат само в приказките и ани.филмчета.Не ми се обяснява повече.Достатъчно ясен и конкретен бях вчера.В глобалното село има толкова много изписано по темата.То храненето си е цяла наука.

24.05.2012 в 13:16

Re:Константине...

отрова за мишки слагаш на мишките ,а не храниш зайци...остави сарказма настрана и можеш ли да ми кажеш защо да не се дават на зайците моркови..аз им давам и листата от морковити също..не виждам причина да не се дава винаги когато имаш-разбира се произведени в личната градина ,а не купени на пазара...Моля те не прави от мухата слон...

24.05.2012 в 15:45

Re:

Миналата година подариха на децата малко калифорнийско женско зайче. Зайчето порасна ,докарах и един мъжки,сега вече са 30 броя. През цялото време им давам зърно ечемик(хранилката е винаги пълна),сено(на воля),когато има зелено-допълвам менюто. До сега не ми е нито преял- нито умрял и един заек.

27.05.2012 в 00:01

Re:

Ама много ядат. Тези дни ще започваме ние тях да ядем. Аз ги гледам заради децата(за удоволствие),но не бих се захванал да си изкарвам хляба с тях.

27.05.2012 в 00:17

venci30 TOVAV E DFZ A TOVA SA SLUJITELITE TAM на 25.07.2014
djesi Zdrawejte, znaete li kakva e izkupnata cena na KOZETO MLQKO ZA 2014 g. на 25.07.2014
djesi ili kade na namerq aktualna informaciq ot tazi godina ? на 25.07.2014
anatolidm kozeto mliako 0;70 v plevenskiat raion на 27.07.2014
polya Моля за съвет от къде може да се вземе шредер за храсти под наем в район Ябланица. Моб за връзка 0876808408 на 27.07.2014
petkofermer козето мляко в Бургаско - 0,65-0,70 лева преди 12 часа