x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Отглеждане на кокошки носачки-изисквания,условия,доходност

Здравейте, нов съм тук-искам да попитам дали ще е изгодно да се захващам с отглеждане на носачки в българия.Живея и работя в Испания работя във ферма за носачки тук вече доста години и тази работа ми харесва бих искал да се занимавам с това и в бг.Интересува ме как стоят нещата с пазара на яйца има ли търсене и дали малки производители могат да се наместят на пазара.Мисля да започна с 1000 кокошки макар че имам оборудване -клетки за около 7-8 хиляди кокошки но се страхувам а и нямам възможност да започна с повече.Имам клетките но нямам хале.Колко пари ще са ми нужни за хале 80м. дълго 6м широко или 400 -500 кв.м.площ или ще е по-ефтино да си го постря, аз съм от Ловеша област.А и как стои въпроса с дикументацията и регистрирането ми като производител.Ще се радвам да ми отговорите..Благодаря ви предварно!ител

06.12.2012 в 13:59

Re: КОКОШКИ НОСАЧКИ

Не знам точно за кокошките как е.
Но, четейки те ми изникнаха няколко въпроса.
Клетките ти от новите по европейските стандарти ли са?
За помещението ще имаш доста изисквания.Трябва да погледнеш наредба 44.
А за цените на халето-зависи.Дали ще го купиш и преустроиш или ще строиш ново.Но си мисля, че по-малко от 200 000лв няма да ти стъпи

06.12.2012 в 14:33

Re: Отглеждане на кокошки носачки-изисквания,условия,доходност

Колеги нов съм и не съм светнат в тая насока , ако може някой да ми окаже помощ.Който се е сблъскал с тези проблеми относно кокошките и фазаните ( за програмите става въпрос) . Благодаря ви предварително.

06.12.2012 в 15:44

Мнението е редактирано за последно на 2012-12-06 19:15:17

Клетките ми са втора употреба и в момента не отговарят на новата директива но могат да се преправят така че да отговарят на дир.1999/74 за уголемени клетки с всички изисквания за размери на кл. кацалки постели и т. н.Това което не познавам са изискванията за помещенията в бг а за халето незнам вшпросът е кое ще бъде по-ефтино да го построя или да го купя готово.

06.12.2012 в 16:10

Разгледайте първо дали може да отговорите на изискванията

http://lex.bg/laws/ldoc/2135525777

и Наредбата за хуманно отношение

http://lex.bg/laws/ldoc/2135526212

06.12.2012 в 17:57

Мнението е редактирано за последно на 2012-12-06 18:01:08

колега аз отглеждах 1000 к имах и склад регистриран и ме затвориха изискванията за 1000и за 100000 са еднакви целта е да останат само големите а ние да им работим не се захващай аз загубих доста не се набутвай и ти чао

06.12.2012 в 18:17

taka si i misleh chudq se kade da se nasocha iskashe mi se za men da si rabotq shte probvam s fazani

06.12.2012 в 18:45

леле какви са тия изисквания аз искам за наи малката единица но не знам каква е

06.12.2012 в 19:25

леле какви са тия изисквания аз искам за наи малката единица но не знам каква е

Разгледай приложение 7 на Наредба 44
Ако не искаш да спазваш наредби- само 100 кокошки и си ОК

06.12.2012 в 19:43

благодаря ти

06.12.2012 в 19:46

Monk Честит празник на всички emoticon преди 7 часа
mimi_0414 zdr te xristos voskresi преди 5 часа
mimi_0414 преди 5 часа
mishobosna Едно 16 годишно момче попитало баща си: - Тате, какво ще ми дадеш за 18- тия ми Рожден ден? Бащата отговорил: - Синко, до тогава има много време... Един ден когато момчето било на 17 години той припаднал.. Баща му го откарал в болница и доктора му казал: - Господине, вашето дете има болно сърце. В този момент сестрите носят момчето в носилката и момчето казало на баща си: - Той каза ли ти, че ще умра? *Бащата се просълзил*... Момчето се възстановило на 18- тия си Рожден ден и се прибрало в къщи, влиза в стаята си и поглежда към леглото... Там имало писмо, което баща му му оставил.. В писмото пишело: "Сине, ако четеш това, значи всичко е наред. Помниш ли този ден, в който ме попита какво ще ти дам за 18-тия ти Рожден ден? Тогава не знаех какво да ти отговоря... Но сега ще ти кажа.. Дадох ти сърцето си... Честит Рожден Ден, синко! " — Пиши в седянката... преди 4 часа
mishobosna Христос Воскресе! преди 4 часа
silvi11 Христос Воскресе! преди 3 часа
georgigeorgiev56 ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ преди 3 часа
Optimal Наистина Въскресе за всички ,) преди 2 часа