Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери

това не са проектите от приема през ноември 2013

20.05.2014 в 12:55

прочетете внимателно съобщението на дфз че започват подписване на договорите там ясно пише че предимство са получили и кандидати с намерение за участие по м 214.......такъв идиотизъм до сега не бях виждал

20.05.2014 в 12:58

На кого пляскате ?
Къде и към кого се присъединяваш колега ?
От кого е написано това писмо ???
Къде са тези 2400 млади фермери от които е написано ?
Защо не ги видяхме пред МЗХ преди да отвори мярката или след като излезе заповедтта на 07.11.2013 и видяха колко ще бъде бюджета ???
Аз знам правилата и няма на кого да се сърдя защото 0=0;5=5;20=20;20+5=25;25=25;25+5=30;30=30;30+5=35 25+20= 45;25+20+5=50; 25+30 = 55;25+30+5=60;25+20+20 = 65; 25+20+20+5=70,

Много несериозно написано писмо и след дъжд качулка ...
Правилата бяха ясни 10 000 000 евро / 25 000 евро = 400 проекта :
http://prsr.government.bg/Admin/upload/Media_file_bg_1383790966.pdf
--->
Най-добрите проекти, с най-много точки, определни по наредба 9 ще спечелят ...

Който може да смята от 0 до 70, прецени дали да подава и какви шансове има.

Относнот точките за намерение по 214 си беше сондаж, къде бяхте тогава писателите на писмото и подкрепящите ги ??? Някой потриваха ръчички подло и не се притесняваха, че ще се "наруши наредбата по много груб начин"

Хубаво е да има конкуренция, но при определени правила и без те да се променят в движение..

Аз съм "ЗА" да има яснота кой е спечелил и с колко точки, това ще стане ясно....

Против съм да се финансират проекти на хора които не знаят къде са им стопанствата !!!

Не подкрепям действията на правителството, но те са функция на обществото Ни.
Замислете се какво сте направили Вие за да се случи, това което се случва ...

20.05.2014 в 13:29

...колеги напълно съм солидарен с хората които не получиха финансиране ...аз днес подписах договора с РА .. най –тежкото в случая е че ни разделят на ":одобрени" и "неодобрени"! ..а всички бяхме заедно в кюпа.. всички се мъчехме еднакво да им изпълним налудничевите и нечовешки изисквания, всички си дадохме последнита пари с/у цената на мн лишения .. Кураж за тези който изстрадаха и не получиха заслуженото ..

20.05.2014 в 14:17

...колеги напълно съм солидарен с хората които не получиха финансиране ...аз днес подписах договора с РА .. най –тежкото в случая е че ни разделят на ":одобрени" и "неодобрени"! ..а всички бяхме заедно в кюпа.. всички се мъчехме еднакво да им изпълним налудничевите и нечовешки изисквания, всички си дадохме последнита пари с/у цената на мн лишения .. Кураж за тези който изстрадаха и не получиха заслуженото .. Адмирации за написаното колега

20.05.2014 в 16:23

Мнението е редактирано за последно на 2014-05-20 16:25:34

А бре млади и наивни момчета и момичета Вие толкоз ли сте глупави че да вярвате че така се дават едни 50 000 лева за млади фермери.
Аз съм от поколението което ни караха да вярваме в КОМУНИЗМА , и ние всички си мислехме че благата ще са за всички.
Имаше една известна жена Маргарет Тачърт която казваше " Безплатно е само сиренето в капана за мишки"
Толкоз наивни ли сте че да смятате че някой ще даде на простосмъртните е така 50 бона,независимо от коя партия са управленците.
Тази мярка още от зародиш бе замислена да се подпомагат с джобни парички синчета и дъщери на властимащите.
Сега поне куцо и сакато го приемат за студент,поне елементарното от пазарната икономика трябваше да Ви обяснят на лекциите че за да се печели трябва рентабилно производство,просто казано трябва да искараш нещо на пазара и то на цена която да ти покрива разходите и да го продадеш.
Кой икономист е изчислил че от тези смешни червеи ще печелите и ще се развивате.
Някой консултант вие напровил бизнес план че от лайна ще печелите и Вие му вярвате, е и ние вярвахме в комунизма ама нестана.
Четейки последните изказвания с едно мога да се съглася с Вас че поне трябваше преди подписването на договорите да се публикува списък на одобрените.
Защото това което направиха от ДФЗ подкрепя гореказаното от мен - това бе мярка за даване на пари на определени фермери , изобщо ако магат да се наречат така.
Знам че това писание ще ядоса много от Вас,но вместо да ми отговарята злостно то се замислете хубаво върху казаното от мен,защото като седнете на масата вижте какво има върху нея за ядене.е това произведите

21.05.2014 в 10:08

А бре млади и наивни момчета и момичета Вие толкоз ли сте глупави че да вярвате че така се дават едни 50 000 лева за млади фермери.
Аз съм от поколението което ни караха да вярваме в КОМУНИЗМА , и ние всички си мислехме че благата ще са за всички.
Имаше една известна жена Маргарет Тачърт която казваше " Безплатно е само сиренето в капана за мишки"
Толкоз наивни ли сте че да смятате че някой ще даде на простосмъртните е така 50 бона,независимо от коя партия са управленците.
Тази мярка още от зародиш бе замислена да се подпомагат с джобни парички синчета и дъщери на властимащите.
Сега поне куцо и сакато го приемат за студент,поне елементарното от пазарната икономика трябваше да Ви обяснят на лекциите че за да се печели трябва рентабилно производство,просто казано трябва да искараш нещо на пазара и то на цена която да ти покрива разходите и да го продадеш.
Кой икономист е изчислил че от тези смешни червеи ще печелите и ще се развивате.
Някой консултант вие напровил бизнес план че от лайна ще печелите и Вие му вярвате, е и ние вярвахме в комунизма ама нестана.
Четейки последните изказвания с едно мога да се съглася с Вас че поне трябваше преди подписването на договорите да се публикува списък на одобрените.
Защото това което направиха от ДФЗ подкрепя гореказаното от мен - това бе мярка за даване на пари на определени фермери , изобщо ако магат да се наречат така.
Знам че това писание ще ядоса много от Вас,но вместо да ми отговарята злостно то се замислете хубаво върху казаното от мен,защото като седнете на масата вижте какво има върху нея за ядене.е това произведите

Колега, нищо лично, но няма нужда постоянно да се насаждат и споделят опасения, че оценката на проектите била компроментирана и парите отишли в техни хора. Това изобщо не е вярно! Хората, които познавам с одобрени проекти са направили максимума, за да съберат възможно най-много точки. Нито един от тях не е с под 50-55 точки! Влезли са в биосертификация, минали са курс по мярка 111, в приоритетни области са... и резултата е, че са одобрени.

Правилата са ясни и критериите са ясни. Митовете, че само с връзки се класираш за субсидия по млад фермер са напълно необосновани. Аз лично не знам нито един такъв кандидат, а познавам немалко...

А по повод фермите за червеи има достатъчно примери, че от такова начинание могат да се изкарват доста пари. Въпросът е дали го правиш за печалба или за субсидия!

21.05.2014 в 13:21

zdravei kolega,ne sam saglasen s tova koeto kazvash,nedei da palnish glavite na mladite s gluposti,kakto kazvash 4e si ot staroto pokoleniei komunisticheskiq stroi sam siguren che i ti kakto vseki drug si palnil djoba ot prez tiq godini......a tova che subsidi se davat na opredeleni hora si go izbii ot glavata.Mojesh da chetesh kakvo pishat horata ....ne che sam saglasen s tqh......no po dobre cheti tuk otkolkoto na megdana v selo........tam koi znae,koi ne znae si gi sachinqva kakto mu e udobno izvinqvai ako i az sam te zasegnal

21.05.2014 в 13:24

Колега, нищо лично, но няма нужда постоянно да се насаждат и споделят опасения, че оценката на проектите била компроментирана и парите отишли в техни хора. Това изобщо не е вярно! Хората, които познавам с одобрени проекти са направили максимума, за да съберат възможно най-много точки. Нито един от тях не е с под 50-55 точки! Влезли са в биосертификация, минали са курс по мярка 111, в приоритетни области са... и резултата е, че са одобрени.

Правилата са ясни и критериите са ясни. Митовете, че само с връзки се класираш за субсидия по млад фермер са напълно необосновани. Аз лично не знам нито един такъв кандидат, а познавам немалко...

А по повод фермите за червеи има достатъчно примери, че от такова начинание могат да се изкарват доста пари. Въпросът е дали го правиш за печалба или за субсидия!

Az пък познавам няколко Млади Фермери , които на сегашния прием ги набутаха в одобрените към 20 Април с инструкции какви допълнителни документи да занесат . С биосертификати издадени с задни дати , от фалшиви Биосертифициращи фирми ... с проверки извършени на ниви на колеги , не на техните , с проверки на ферми за червии с мотив на поверяващия , че има заем и , че напише , че има ферма след една скромна сума .

Корупционни практики има .

21.05.2014 в 14:22

Момчета аз съм от старото поколение и затова пиша на кирилица,на село имаме компютри и четем актуалните информации ама пак пишем на КИРИЛИЦА.
ВИЕ МЛАДИТЕ И УМНИТЕ - ЗАЩО НЕ СЕ ПОКАЗА СПИСЪКА НА ОДОБРЕНИТЕ ПРЕДИ ДА ПОДПИСВАТ ДОГОВОРИТЕ?
Е това е връзкарството едни вече подписали а други чакат да видят дали са одобрени и защо не.
Не ми е до порите които ще ги хвърли ДФЗ на вятъра а съм за начина по който се процедира.
От 20 години се занимавам с земеделие на това е най мъгливото ръководство,съжалявам че и аз бех подръжник на тази партия, но винаги е по добре да си кажеш грешките независимо дали ти оттървя.
На подписалите честито. На неподписалите успех в по-нататъшната борба с бюрокрацията.

21.05.2014 в 15:01

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

• Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

forum