Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери

Ако направят парите да не се връщат при не изпълнение на бизнес плана,започват ГОЛЕМИТЕ ЗЛОУПОТРЕБИ!!!

30.05.2014 в 11:53

Още един въпрос:
Ако правилно разбирам новата Наредба: стартира се със стопанство от 4 ИЕ. След получаване на субсидията(ако се класира кандидата, разбира се), следва да се увеличи стопанството с още 4,5 ИЕ, за да се изплати и втората част от субсидията. Ако не успее да увеличи стопанството на 4,5 единици а "само" с между 3 и 4,5 единици няма да връща първата сума, но и няма да получи втората.

Въпрос: Ако не увеличи стопанството с поне 3 единици връща първата сума, въпреки това, че е изразходвал средствата за ДМА и административни разходи, нали така?

Мисля че тези пари се отпускат безвъзмездно,така че нищо няма да връщаш,просто няма да ти отпуснат 2рия транш.

Ако не направиш минимум 3 ИЕ ръст на стопанството връщаш парите!

30.05.2014 в 12:19

Още един въпрос:
Ако правилно разбирам новата Наредба: стартира се със стопанство от 4 ИЕ. След получаване на субсидията(ако се класира кандидата, разбира се), следва да се увеличи стопанството с още 4,5 ИЕ, за да се изплати и втората част от субсидията. Ако не успее да увеличи стопанството на 4,5 единици а "само" с между 3 и 4,5 единици няма да връща първата сума, но и няма да получи втората.

Въпрос: Ако не увеличи стопанството с поне 3 единици връща първата сума, въпреки това, че е изразходвал средствата за ДМА и административни разходи, нали така?

Мисля че тези пари се отпускат безвъзмездно,така че нищо няма да връщаш,просто няма да ти отпуснат 2рия транш.

Правилно ли разбирам- ако няма ръст на стопанството с 4.5 ИЕ -Няма второ плащане? Ако увеличението ми е между 3 и 4.5 ИЕ и са изпълнени заложените дейности в бизнесплана- НЕ връщам първото плащане и НЕ получавам второ плащане!
При НЕПОСТИГАНЕ на увеличение от 3 ИЕ -връщам първото плащане!

30.05.2014 в 12:42

Мнението е редактирано за последно на 2014-05-30 12:46:16

Още един въпрос:

Правилно ли разбирам- ако няма ръст на стопанството с 4.5 ИЕ -Няма второ плащане? Ако увеличението ми е между 3 и 4.5 ИЕ и са изпълнени заложените дейности в бизнесплана- НЕ връщам първото плащане и НЕ получавам второ плащане!
При НЕПОСТИГАНЕ на увеличение от 3 ИЕ -връщам първото плащане!

yes

30.05.2014 в 13:07

Приоритет ще има проект в сектор животновъдство, ако ЧКЧ участват в изчислението на Общия икономически размер на стопанството с до 25 %. Да се разбира ли че чисти ферми само с ЧКЧ няма да получават приоритет, трябва да са смесени?

30.05.2014 в 14:14

По моите изчисления кандидат само с ЧКЧ неможе да получи повече от 30 точки. А ако нямаш образование или курс+облагодетелстван район си кръгла нула по точки. Така ли е?

30.05.2014 в 14:28

По моите изчисления кандидат само с ЧКЧ неможе да получи повече от 30 точки. А ако нямаш образование или курс+облагодетелстван район си кръгла нула по точки. Така ли е?

А де? Критериите така се изясниха, че чак се избистриха!

30.05.2014 в 14:35

И аз така го разбирам и аз това питам

30.05.2014 в 14:38

за ЧКЧ ,условието да са ..12(дванадесет)квадрата..много,доста много....прекалено много и после поне 3 пъти да се увеличи...2 дка..ужас......не знам дали сте чели..финансиранието...и то е доста по голямо....

30.05.2014 в 15:03

Мнението е редактирано за последно на 2014-05-30 15:04:54

аз имам необходимите единици за участие в мярката, но не съм в облагодетелстван район, не се занимавам с животновъдство и нямам такова образование, при излизането на условията за изчисляване и кандидатстване няколко седмици преди започването на приема аз реално нямам никакъв шанс за одобрение..за догодина пък кой знае дали ще има изобщо пари за тази мярка,май по-скоро няма да има или ако има те ще отидат при животновъдите...това го тълкувам 1 вид като "млади овощари и зеленчукопроизводители от Бургас - духайте супата"..

30.05.2014 в 15:11

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

• Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

forum