Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери

Може ли стопанството да кандидатства с терен под наем - урбанизирана територия за леглата за червен калифорнийски червеи, или земя, която има ПУП и не е земеделска?

Благодаря!

30.09.2013 в 10:37

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери

Здравейте, имам 20дка земя под наем и искам да отглеждам трайни насаждения - бадеми. Мога ли да кандидатствам с намерение за засаждане на 13дка през тази стоп. година (10.2013 - 09.2014) и така ще ми стигнат за 4 ИЕ. А останалите 7дка ще ги засадя впоследствие (като още не съм решил какво за добавя за необходимите допълнителни 4,5 ИЕ)? Благодаря ви предварително

03.10.2013 в 14:03

някои знзае ли нещо кога ще отварят

03.10.2013 в 14:10

03.10.2013 в 14:10

Питай ония консултанти от списъка на ДФЗ!
Те ще знаят, нали са одобрени...

03.10.2013 в 16:45

Здравейте, имам 20дка земя под наем и искам да отглеждам трайни насаждения - бадеми. Мога ли да кандидатствам с намерение за засаждане на 13дка през тази стоп. година (10.2013 - 09.2014) и така ще ми стигнат за 4 ИЕ. А останалите 7дка ще ги засадя впоследствие (като още не съм решил какво за добавя за необходимите допълнителни 4,5 ИЕ)? Благодаря ви предварително

Можете да кандидатствате, но трябва добре да прецените шансовете си за успех на този прием!

03.10.2013 в 17:46

Можете да кандидатствате, но трябва добре да прецените шансовете си за успех на този прием!

Благодаря за бързия отговор! А във връзка с достигане на съответствие със стандартите на Общността, кои са свързани с бадемите? Никъде няма списък с тези стандарти... как да се ориентирам? Знам, че са свързани с безопасен труд, фитосанитарни и т.н., но нищо повече. Някой запознат ще сподели ли или просто ми кажете къде да ги прочета :(

03.10.2013 в 18:33

Добри земеделски практики; Стандарти за безопасност, хигиена и условия на труд, фитосанитарни изисквания- търси в общите за плодове и зеленчуци. Прегледай и закона за харните.

Благодаря за бързия отговор! А във връзка с достигане на съответствие със стандартите на Общността, кои са свързани с бадемите? Никъде няма списък с тези стандарти... как да се ориентирам? Знам, че са свързани с безопасен труд, фитосанитарни и т.н., но нищо повече. Някой запознат ще сподели ли или просто ми кажете къде да ги прочета :(

03.10.2013 в 19:32

Един въпрос- След като НССЗ не изготвя проектите по 112 Мярка, как се доказват действия за участие или образование по компонентите за опазване на околната среда?

03.10.2013 в 20:27

Един въпрос- След като НССЗ не изготвя проектите по 112 Мярка, как се доказват действия за участие или образование по компонентите за опазване на околната среда?
Двете нямат нищо общо..карате курс , получавате документ...

03.10.2013 в 21:05

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

forum