Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Как мога да прекратя договор за аренда преди изтичане на срока?

Да попитам и аз нещо.Ако земята е моя,а договорът е подписан от друг,мога ли да прекратя договора.Благодаря.

05.08.2013 в 12:57

Да попитам и аз нещо.Ако земята е моя,а договорът е подписан от друг,мога ли да прекратя договора.Благодаря.

Колега,дори земята да е твоя,ако има подписан договор ,вписан в Служба по вписвания-договора не може да се прекрати преди изтичането му.Има ли тежести върху имота,само арендатора може по собствено желание,с подписване на анекс към договора да го прекрати.Дори съд не признава правото за разпореждане на собственика,ако има валиден вписан договор-до изтичането му.

05.08.2013 в 14:42

Аз не съм специалист, но не може договора да е подписан от друг, такъв договор не може да се завери при никои нотариус, камо ли пък във агенцията по вписвания. Единствения вариант е този човек да е имал пълномощно, ако пък договора е подписан от друг без пълномощно това означава е че от "старите" договори преди 2007г. когато много рядко се заверяваха нотариално и всеки можеше да разписва, дори арендатора се разписва вместо собственика. Такъв договор се разваля изключително лесно, просто го ползвай за тоалетна хартия.

05.08.2013 в 15:00

Мнението е редактирано за последно на 2013-08-05 15:00:59

Друг е въпроса ако ти си купил земята и тя е имала договор (тежест )то отговора е същия ,щом си закупил имота трябва да си запознат че купуваш земята в тоя и вид и съответно чакаш да изтече договора .И не можеш да прекратиш договор за аренда без та ти е разписан анекс от арендатора .

05.08.2013 в 16:08

Мнението е редактирано за последно на 2013-08-05 19:06:36

как се процедира когато ,не съм доволен от рентата(30кг жито) ,исках да я пре договоря ,но арендатора отказва.Поисках си земята(да разваля договора) ,но ми беше отказано и ми заяви че има познати навсякъде и че няма да мога да го осъдя.
Ще съм благодарен за съвети

10.12.2013 в 20:30

Мнението е редактирано за последно на 2013-12-12 21:40:34

"Да попитам и аз нещо.Ако земята е моя,а договорът е подписан от друг,мога ли да прекратя договора.Благодаря."
Имаш в предвид - повече от един собственици на имотите ? Няма значение, колко от Вас са се подписали под договора за наем ( аренда). След като е вписан в съда чакаш изтичането. Единственото, което можеш е да си взимаш арендата от този, който е подписал договора.

"как се процедира когато ,не съм доволен от рентата(30кг жито) ,исках да я пре договоря ,но арендатора отказва.Поисках си земята(да разваля договора) ,но ми беше отказано и ми заяви че има познати навсякъде и че няма да мога да го осъдя.
Ще съм благодарен за съшети"
Единственото решение е "добрата воля" на ползвателя ( арендатора). Другият вариант е да си "премерите" познатите.
Успех

10.12.2013 в 20:46

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

• Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

•  Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

forum