x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Фонд „Земеделие” изплаща още над 60 млн. лева по Схемата за единно плащане на площ

И какво значи други срокове? Законния срок не е ли до 1 юли ? Някой от колегите има ли информация, какви са крайните срокове за изплащане по схемите НР и Натура 2000 ?

25.06.2013 в 23:39

Re: Фонд „Земеделие” изплаща още над 60 млн. лева по Схемата за единно плащане на площ

Аз също чакам крайния срок 30.06.2012г и ще водя съдебно дело с фонд земеделие.Платиха парите по СЕПП,но по НР1 и Натура не плащат.Обяснението от фонда по телефона е че по СЕПП сам с 10% наказание,а по НР1 са били 25%.Направете си сами изводът как може върху една и съща земя да има разлика при при процентите по различните мерки!!!!!

26.06.2013 в 08:15

Това е безобразие !!! Когато аз звънях във финансовия отдел ми казаха, че няма яснота кога щели да изплащат НР и Натура 2000! Попитах служителя дали ще съумеят да изплатят средствата в срок, защото остават само няколко дни ми беше отговорено, че нищо не се знае!?! Излиза,че дори и да си коректен при спазването на стандартите,дори и да са минали на теренна проверка пак няма гаранция,че сумите ще бъдат изплатени на време! Има ли възможност да се водят колективни дела ? Ако има не е ли по-добре фермери със сходни казуси да подадат колективен иск ? Ще помоля, ако има колеги, които имат опит от предходни години да споделят как са ги решили?

26.06.2013 в 13:52

Мнението е редактирано за последно на 2013-06-26 13:52:52

има преводи от 28.06.2013 за СЕПП регион София

29.06.2013 в 08:29

Здравейте колеги !
"Земеделци алармират: Все още не сме получили средствата по НР1 и НР2!
Земеделски производители съобщават, че все още не са получили субсидиите си за необлагодетелстваните райони – НР1 и НР2
Свилен Костов: С 2-3 седмици ще се забавят субсидиите по НР1 и НР2"
Това е една от новините днес в сайта.Лично на мен това никак не ми харесва.Законния срок за изплащането на средствата беше до края на юни.Сега се отлага с 2-3 седмици, което е твърде неопределено.Ако някой от нас се забави за нещо ще му извадят душата, а когато институциите се бавят няма проблем. Може би това бавене има връзка и с тази новина:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/07/01/2094330_pravitelstvoto_shte_aktualizira_bjudjeta/

01.07.2013 в 21:41

Здравейте !

Има ли колеги, които са получили вече субсидии по НР ?

11.07.2013 в 20:56

Все още няма плащания за НР, ако някой има информация нека да сподели.

12.07.2013 в 15:18

Никой нищо не пише и не споделя мнение по въпроса или всички вече си получихте субсидията по НР? Има ли някой който е завел дело срещу фонда? Колеги моля пишете!!!

16.07.2013 в 08:26

помолете админа да зададе въпроса директно на министъра и на фонда...две три седмици вече минаха

16.07.2013 в 10:05

Ами нека админа да направи запитване, от ДФЗ казват, че чакат обнародване на наредбата, а пък от МЗХ казват,че наредбата е подписана. Кой какво трябва да направи не знам, но постоянно си прехвърлят топката. Нека се зададе директно въпрос на Министъра или на някой от заместник-министрите, хората чакаха прекалено дълго.

16.07.2013 в 12:45

shmatkabg Какво друго може да измисли една овца?!? Фактът, че медузата е оцеляла над 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора! Включително и на някои отчайващо тъпи елементи от Блог.бг! преди 15 часа
shmatkabg Гибон - махам се и бъди внимаателен . че преди 15 часа
shmatkabg сайтадмина е жена :P преди 15 часа
raihslaiter до другия спектакъл преди 15 часа
shmatkabg http://plamenvet.com/index.php?option=com_content преди 15 часа
PlamenPetkov Добро Утро! преди 50 минути
PlamenPetkov Пиши в седянката...https://www.youtube.com/watch?v=co6WMzDOh1o преди 48 минути