x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Фонд „Земеделие” изплаща още над 60 млн. лева по Схемата за единно плащане на площ

И какво значи други срокове? Законния срок не е ли до 1 юли ? Някой от колегите има ли информация, какви са крайните срокове за изплащане по схемите НР и Натура 2000 ?

25.06.2013 в 23:39

Re: Фонд „Земеделие” изплаща още над 60 млн. лева по Схемата за единно плащане на площ

Аз също чакам крайния срок 30.06.2012г и ще водя съдебно дело с фонд земеделие.Платиха парите по СЕПП,но по НР1 и Натура не плащат.Обяснението от фонда по телефона е че по СЕПП сам с 10% наказание,а по НР1 са били 25%.Направете си сами изводът как може върху една и съща земя да има разлика при при процентите по различните мерки!!!!!

26.06.2013 в 08:15

Това е безобразие !!! Когато аз звънях във финансовия отдел ми казаха, че няма яснота кога щели да изплащат НР и Натура 2000! Попитах служителя дали ще съумеят да изплатят средствата в срок, защото остават само няколко дни ми беше отговорено, че нищо не се знае!?! Излиза,че дори и да си коректен при спазването на стандартите,дори и да са минали на теренна проверка пак няма гаранция,че сумите ще бъдат изплатени на време! Има ли възможност да се водят колективни дела ? Ако има не е ли по-добре фермери със сходни казуси да подадат колективен иск ? Ще помоля, ако има колеги, които имат опит от предходни години да споделят как са ги решили?

26.06.2013 в 13:52

Мнението е редактирано за последно на 2013-06-26 13:52:52

има преводи от 28.06.2013 за СЕПП регион София

29.06.2013 в 08:29

Здравейте колеги !
"Земеделци алармират: Все още не сме получили средствата по НР1 и НР2!
Земеделски производители съобщават, че все още не са получили субсидиите си за необлагодетелстваните райони – НР1 и НР2
Свилен Костов: С 2-3 седмици ще се забавят субсидиите по НР1 и НР2"
Това е една от новините днес в сайта.Лично на мен това никак не ми харесва.Законния срок за изплащането на средствата беше до края на юни.Сега се отлага с 2-3 седмици, което е твърде неопределено.Ако някой от нас се забави за нещо ще му извадят душата, а когато институциите се бавят няма проблем. Може би това бавене има връзка и с тази новина:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/07/01/2094330_pravitelstvoto_shte_aktualizira_bjudjeta/

01.07.2013 в 21:41

Здравейте !

Има ли колеги, които са получили вече субсидии по НР ?

11.07.2013 в 20:56

Все още няма плащания за НР, ако някой има информация нека да сподели.

12.07.2013 в 15:18

Никой нищо не пише и не споделя мнение по въпроса или всички вече си получихте субсидията по НР? Има ли някой който е завел дело срещу фонда? Колеги моля пишете!!!

16.07.2013 в 08:26

помолете админа да зададе въпроса директно на министъра и на фонда...две три седмици вече минаха

16.07.2013 в 10:05

Ами нека админа да направи запитване, от ДФЗ казват, че чакат обнародване на наредбата, а пък от МЗХ казват,че наредбата е подписана. Кой какво трябва да направи не знам, но постоянно си прехвърлят топката. Нека се зададе директно въпрос на Министъра или на някой от заместник-министрите, хората чакаха прекалено дълго.

16.07.2013 в 12:45

andon2 аз съм от ямболско.мокро е .слънчото го ожънаха а царевицата я почнаха комшията ама заваля. на 27.09.2014
andon2 ей кравар къде си.младия татко на 27.09.2014
nejdet_sefket кажи старши тук съм на 27.09.2014
Mitev emoticon emoticon emoticon на 28.09.2014
Mitev Наздравеее имам повод да почерпя на 28.09.2014
ibril_balov Почти никой още не е прибрал реколтата от слънчоглед,в Монтанско не спира да вали неможем да стигнем с техника до блоковете на 28.09.2014
kuzma zdraveite kolegi kajete mi neshto za zetor proxsima 120 power shift на 29.09.2014
TsvetkovaReni Да попитам грозде мерло...актуални оферти за старозагорска ,хасковска или димитроградската част дали някой знае? преди 19 часа
andon2 добра вечер emoticon преди 14 часа