Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Мярка 112 - кандидатстване с краставици

Благодаря колеги за надеждата и за съветите
Нека ти кажа как стоят нещата:
Мярката ще отвори за съвсем кратко време но не се знае кога! Когато се канддатства с клутура която по това време технологично не се намира на терена си има практики! Ако мярката отвори през октомври месец тогава започва новата стопанска година и се кандидатства с "намерения за засаждане" има го в анкетния формуляр за регистрацията като ЗП. Колегите от ДФЗ не спазват правилата на собствените си наредби и искат пр кандидатстването да имаш нова пререгистрация за новата стопанска година или да си регистриран в новата стопанска година която започва на 01.10 и е до 30.09. Защо казвам че не спазват наредбите? Защото по закон имаш право на регистрация или пререгистрация в рамките на 01.10 до 28.02 следващата година и никой не може да те принуди кога да го направиш. Проблема ще ти дойде ако се отвори мярката през септември защото тогава проверяващите ще искат да намерят следи от насажденията и повярвай ми има как да те хванат ако нищо не си садил!!!! Ако си садил каквото и да си правил по терена каквито и обработки да си минал все ще има някой стрък насечена шумка или мрежа или кол и тн...повярвай ми бивш служител съм на ДФЗ и по настоящем имам проект точно с краставици ;) но ако си решил да лъжеш...пробвай се но не забравяй че има и икономическа полиция (напоследък всеки опит за измама се докладва по компетенция)!!! Ако имат някакви въпроси...пишете ми може да Ви бъда полезен!!!!

16.09.2013 в 08:53

Здравейте,
може би това не е правилната тема, но незная къде да си задам въпроса.
Къде мога да намеря условията за кандидатстване по мярка 112? И още един въпрос. Задължително ли е културата да е засята извън населеното място, законът забранява ли насаждения с цел бизнес да се засаждат в населените места. Имам предвид, че ще се пръска с пестициди и всякакви там химикали, това не вреди ли на населението?
Благодаря ви предварително за отговорите!

Условията за кандидатстване са публикувани в Наредба 9 "Създаване на стопанства на млади фермери" има я качена на страницата на ДФЗ и prsr.government.bg. Колкото до въпроса ти: Не не е забранено да отглеждаш каквото и да било в рамките на населеното място, колкото до препаратите за растителна защита, то там си има правила, какво, как, кога и къде се ползва! Ако имаш някакви въпроси се обръщаш към службата по растителна защита в областния град от който сте. Самите препарати се делят на няколко категории и някой са за свободна употреба (нали някой ваш роднина има асма в двора си и я пръска с препарати....)..

16.09.2013 в 09:00

Здравейте,
Къде мога да намеря условията за кандидатстване по мярка 112? И още един въпрос. Задължително ли е културата да е засята извън населеното място, законът забранява ли насаждения с цел бизнес да се засаждат в населените места. Имам предвид, че ще се пръска с пестициди и всякакви там химикали, това не вреди ли на населението?

Условията за кандидатстване са публикувани в Наредба 9 "Създаване на стопанства на млади фермери" има я качена на страницата на ДФЗ и prsr.government.bg. Колкото до въпроса ти: Не не е забранено да отглеждаш каквото и да било в рамките на населеното място, колкото до препаратите за растителна защита, то там си има правила, какво, как, кога и къде се ползва! Ако имаш някакви въпроси се обръщаш към службата по растителна защита в областния град от който сте. Самите препарати се делят на няколко категории и някой са за свободна употреба (нали някой ваш роднина има асма в двора си и я пръска с препарати....)..

Благодаря много за отговора.
Искам да поясня, защо зададох въпроса с това къде могат да се засадят културите. Та така. Моите родители живеят на село. Дворът в съседство от север е наследствен и след като починаха старите може би повече от 20год стоеше празен. Сега дойдоха наследниците и засяха едната част от двора с домати а другата част с овощни дръвчета. Къщата на моите родители се намира на границата със съседния двор и съответно доматите са в непосредствена близост до нея. Когато те пръскат доматите, което става на всеки 10 до 14дни цялата отрова и миризма се носи в нашия двор и дори в къщата. Ние сме принудени през летните жеги да спим на затворени прозорци, защото той дори идва да пръска и в 22:30. Децата ми бяха цяло лято при баба и дядо на село уж на чист въздух. Чист ама другия път. От друга страна баща ми е асматик, а майка ми е с увреден черен дроб. В селото живеят шепа хора, предимно в центъра и той се наместил между тях да ги трови.
Затова исках да попитам, ЕС като отпуска пари за селско стопанство няма ли изисквания къде ще се отглеждат културите. Хората, които отглеждат повече от 10 глави добитък ги накараха да ги изкарат в обори извън селото. А как стои положението с зеленчуците?

16.09.2013 в 15:51

Здравейте,

Благодаря много за отговора.
Искам да поясня, защо зададох въпроса с това къде могат да се засадят културите. Та така. Моите родители живеят на село. Дворът в съседство от север е наследствен и след като починаха старите може би повече от 20год стоеше празен. Сега дойдоха наследниците и засяха едната част от двора с домати а другата част с овощни дръвчета. Къщата на моите родители се намира на границата със съседния двор и съответно доматите са в непосредствена близост до нея. Когато те пръскат доматите, което става на всеки 10 до 14дни цялата отрова и миризма се носи в нашия двор и дори в къщата. Ние сме принудени през летните жеги да спим на затворени прозорци, защото той дори идва да пръска и в 22:30. Децата ми бяха цяло лято при баба и дядо на село уж на чист въздух. Чист ама другия път. От друга страна баща ми е асматик, а майка ми е с увреден черен дроб. В селото живеят шепа хора, предимно в центъра и той се наместил между тях да ги трови.
Затова исках да попитам, ЕС като отпуска пари за селско стопанство няма ли изисквания къде ще се отглеждат културите. Хората, които отглеждат повече от 10 глави добитък ги накараха да ги изкарат в обори извън селото. А как стои положението с зеленчуците?

Е въпросът не беше точно за тук но дано съм бил полезен...Колкото до пръскането е нормално да става в по-хладната част на денонощието за да не изгарят насажденията, а с какво пръска човека... е има компетентни органи но двор си му е воля си му е... Опитахте ли да поговорите с него? Колкото до животните има и там правила... До няколко броя животни могат да бъдат отглеждани и е рамките на населеното място за лична консумация, но без да бъдат извеждани на паша (оборно отглеждане). До колко се спазва това условие е друг въпрос... Точно под прозореца на къщата ми съседа от горния етаж си отглежда овце и кози които освен смрад разнасят и бълхи и паразити... Нищо не мога да направя защото има право...успях само да си оградя двора и толкова... няма решение на някой въпроси...

16.09.2013 в 18:06

То всичкото хубаво но май май като гледам няма да има програма а по принцип щеше да ни дойде добре малко помощ че ние фермерите сме изоставени на произвола на съдбата ама ката ще е ......тука по моя край имаме една приказка " сиромах човек късмет кога ли е имал?!!!!!!! " че и нашата работа :D :D :D

17.09.2013 в 19:38

do4eto Съгласен съм с бечев, по скоро кога но ще стане ясно другата седмица ........говорих с консултант и ми каза че искали да видят мястото обработено (което е логично) понеже сме извън сезона на краставиците по график. все пак благодаря
14.09.2013 в 21:48

То всичкото хубаво но май май като гледам няма да има програма а по принцип щеше да ни дойде добре малко помощ че ние фермерите сме изоставени на произвола на съдбата ама ката ще е ......тука по моя край имаме една приказка " сиромах човек късмет кога ли е имал?!!!!!!! " че и нашата работа :D :D :D
17.09.2013 в 19:38

IordanIv много бързо се отказваш явно не си вложил много енергия или по-скоро просто не вярваш в това което правиш. И не е "То всичкото хубаво", защото на nudel33 му развалят концетрацията на чист въздух на село в следствие пръскане на домати (така и не разбрахме неговия комшия колко декара домати гледа и финансиран ли е от ЕС, че е толкова черен в очите на съседа си и не могат да се разберат кога да ги напръска на всеки 10 до 14дни което прави общо 6 до 9 пъти за цялото лято, когато децата играят на поляната, че да няма тревоги за ваканцията на децата си и за бащи си който е асматик и да си съжителстват нормално. Да не забравяме, че полвината от двора с полощ х= ? е с овищни дръвчета които освен плодове, повишават концентрацията на чистия въдух на село ! ) По принцип "ние фермерите" и земеделието като цяло зависим от произвола на съдбата и не само ние ....
Иначе все някой сиромах ще има късмет, но само ако го пробва, а не стои да го чака ...

"Но май май като гледам няма да има програма"
Кажи коя програма гледаш, че чак ти се струва че няма да я има ?

Аз като гледам май май ще има програма само да се пресметне, КОЛКО ще е рентабилно......... да не стават грешки ....................... всеки да си гледа в пъничката, а той обема и е предварително определен и да искаш не могат да ти сипят повече от това което ти събира пъничката иначе, ще прелее и .....................става мазало.........

17.09.2013 в 22:27

RTD, да прав си дворът си е негов и може да прави каквото си иска, но за разлика от твоят съсед той прави бизнес, а не производство за лични нужди. За мен управия няма в тая държава.

А що се отнася за хапливите коментари на Bechev няма да взема отношение.

17.09.2013 в 23:02

RTD, да прав си дворът си е негов и може да прави каквото си иска, но за разлика от твоят съсед той прави бизнес, а не производство за лични нужди. За мен управия няма в тая държава.

А що се отнася за хапливите коментари на Bechev няма да взема отношение.

Колко декара "ПРЪСКА'" комшията Ви за "БИЗНЕС'" , ако може да се нарече гледането на ДОМАТИ В ДВОР/?

Този израааааз :
" За мен управия няма в тая държава"

Много неща,.. разкрива.......
не бива да се изрича никога по този начин: "ТАЯ държава"
Тя е нашата и ако не я чувствате част от Вас ..........................
Няма как винаги да не Ви пречи някои с който да Не намерите ОБЩ език на РАЗБИРАТЕЛСТВО !
По не аз мисля така

17.09.2013 в 23:23

Здравейте! Консултант съм по европейски проекти. Мога да Ви дам пълна информация относно всички интересуващи Ви мерки по ПРСР. Пишете ми на e-mail: alexi.zein@gmail.com или скайп: aleksibg

Поздрави: Александър Димитров

30.09.2013 в 13:45

а има ли те в списъка на дфз за консултанти по прср 2007-2013

01.10.2013 в 09:44

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

•  НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

forum