Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Дървесина от пауловния - дайте мнения

Колеги има ли търсене на тази дървесина или всичко което пише в интернет,а именно цената от 300 до 500 долара за първо качество и високото и търсене са глупости?rnДали всичко е загуба на пари,време и земя?

03.10.2013 в 21:16

Re: Дървесина от пауловния

Може ама надали

03.10.2013 в 21:18

Да си чул(видял) някой да търси, да купи?
Аз проверявах за някакво търсене, но не само в БГ ами и по света, на никой не му трябва тая вълшебна дървесина.
Дори и за горене по нашия край, не харесват такива бързорастящи видове..
Но не се плаши - има си пазар, като тополата, върбата... за 50лв/кб.м, за целулоза и палети ще я вземат.

04.10.2013 в 00:07

Колеги има ли търсене на тази дървесина или всичко което пише в интернет,а именно цената от 300 до 500 долара за първо качество и високото и търсене са глупости?
Дали всичко е загуба на пари,време и земя?

Да си чул(видял) някой да търси, да купи?
Аз проверявах за някакво търсене, но не само в БГ ами и по света, на никой не му трябва тая вълшебна дървесина.
Дори и за горене по нашия край, не харесват такива бързорастящи видове..
Но не се плаши - има си пазар, като тополата, върбата... за 50лв/кб.м, за целулоза и палети ще я вземат.

Здравейте, колеги ето вече можете да видите и ако се чуем да чуете Аз купувам дървесина от Пауловния, някой има ли да предложи ?
Търсене на качествена дървесина от Пауловния има. Цената на разбичен материал e висока.

Обявите за продажба и това което пише в "ИНТЕРНЕТ" според мен не са глупости и цената на която предлагат китйците (които продават всичко най-евтино) е найстина от 300 до ... $

http://www.alibaba.com/product-gs/640556150/Paulownia_wood_price_lumber_price.html

Що се отнася до "Дали всичко е загуба на пари,време и земя?

Създаването на плантация с дървесни видове с цел добив на дървесина е една от най-устойчивите във "Времето" инвестиции, защото след всяка изминала година стойността на плантацията се вдига с нараственто на дърветата и нарастването на суровините (а това е суровина), а времето не спира (поне за сега). Така, че за времето и парите Ви гарантирам, че няма да ги изгубите. Относно земята има толкова изоставени земи които не се обработват ... и самата земя (почвата,планетата) само ще спечели (рекултивация, кислород) от създаването на плантацията. Дори да я направите върху плодородна земя още по-добре нима не сте чували за
"Интеркропинг" нали ще ставаме модерни фермери нека да прочетем как влияят дърветата на другите култури......

Гърците внасят дърва за огрев от България ! Колко години още ще можем да сечем БЪЛГАРСКИТЕ гори и да ги даваме за жълти стотинки ??? Защо им се връзва да плащат 1-2-3 ...в пъти стойността на дървата за транспорт, защото имат акъл и могат да смятат.

"Proba" Дали ще дойде момент когато няма да има или ще са прекалено скъпи дървата от гората които сечем безразборно и тогава и по вашия край ще започнат да харесват бързорастящи видове, как мислиш?

А дървесината е наистина "вълшебна" поради много причини. Качествата и нямат нищо общо с топола и върба !!!

04.10.2013 в 09:01

Мнението е редактирано за последно на 2013-10-04 13:42:46

дървесината е вълшебна ,ама за печката

04.10.2013 в 09:48

дървесината е вълшебна ,ама за печката

Всичко за което нямаш идея какво да правиш става за печката и се превръща във вълшебен пламък

04.10.2013 в 14:00

Хора, не се хващайте на толкова лесни кукички. По-добре си засади орехи, от който наистина след години ще печелиш. Това е доказано. Пауловнията със сигурност има някакъв пазар, но не и в България, не и с 5-10-15-50 или 100 дка. Ако се разровите ще видите, че и дори за горене не става ( точно за това е и скъпа). А на Bechev мога да му кажа, че със сигурност не изкупува дървесина, а продава разсад. Но ако бъркам нека да ми пише на лично. Веднага ще засадя 200 дка плантация, но преди това ще минем през един нотариус за да оформим договора за изкупуване от него на дървесината с ясни цени и срокове.

04.10.2013 в 16:20

04.10.2013 в 17:34

Хора, не се хващайте на толкова лесни кукички. По-добре си засади орехи, от който наистина след години ще печелиш. Това е доказано. Пауловнията със сигурност има някакъв пазар, но не и в България, не и с 5-10-15-50 или 100 дка. Ако се разровите ще видите, че и дори за горене не става ( точно за това е и скъпа). А на Bechev мога да му кажа, че със сигурност не изкупува дървесина, а продава разсад. Но ако бъркам нека да ми пише на лично. Веднага ще засадя 200 дка плантация, но преди това ще минем през един нотариус за да оформим договора за изкупуване от него на дървесината с ясни цени и срокове.

Хубаво е да се засаждат орехи, кое е по-добре зависи от финансовите резултати и времето за което те се реализират. За орехите е доказано и за поуловния е доказано. Които търси доказателства ще ги намери.

Да "Пауловнията със сигурност има някакъв пазар". Естествено, че крайната и реализация към момента не може да е в БГ защото тук си имаме гори които си сечем и си продаваме и купуваме (разбичен иглолистен материал на 230-450 лв.) На тези видове са нужни 2 и повече поколения за да са готови за сеч.

За горене не че нестава, а се пали на висока температура и ДА това една от причините зариди която е скъпа и се търси.

Volovar - Да питам нещо казваш "с 5-10-15-50 или 100 дка" не става със 1000 дка ще стане ли, че ги подготвям и се ровя из форомите да търся мнения и да си правя сметката
Много е лесно да си песимист и да се пробваш да убиеш ентусиазма на хора които имат мечти и търсят начини да ги реализират !

Volovar -СЪС СИГУРНОСТ ИЗКУПУВАМ ! няма да ти пиша на лично !!!
БЪРКАШ - така, че подготвяй 200 дка
За разсада можеш и сам да си го отгледаш, щом с лека ръка ще отделиш 200 дка се предполага, че си трудолюбив човек.

Адвоката ми е оформил договора "с ясни цени и срокове" много преди да започнеш да се "ровиш" за информация относно Пауловния.
Минаването през нотариус е задължително така, че като подготвиш терена .....

В развитите държави има много плантаци с цел добив на дървесина от различни дървесни видове вкл. Пауловния. Защо трябва без информираност и знания да се бърза с изводите.
Защото границата с незнанието е прекалено малка и си мислим, че знаем всичко, но точно това доказва обратното.

04.10.2013 в 18:30

Мнението е редактирано за последно на 2013-10-04 18:42:54

Bechev, мисля че много добре ме разбра какво имам предвид за декарите. Нали не очакваш да изнасяш дървесина, ако имаш 10 дка? За тази цел ти трябват количества и то големи. Да, ако имам 5000 дка сигурно ще им намеря пазар навънка и тогава за мен ще е търсена като стока, но с 10 дка просто забрави. А да разчиташ на някой тук да ти я купи, при условие че търсенето е нулево е наивно. Поне стигнахме до съгласие, че и за горене не става.
Сега по въпроса, защо не искаш да се свържеш с мен. Предлагам ти не лоша оферта. Ако наистина изкупуваш дървесина ми прати информация за контакт с теб. Щом и имаш вече подготвен договор още по-добре. Ще го разгледаме и ще видим. Ако е стабилен и оферта е добра ще ти подготвя 200 дка.

04.10.2013 в 21:25

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

forum