Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Реализация на оранжерийни домати - имам някои въпроси.

Здравейте приятели!
Преди известно време си купих скромна къщичка на село, с голям мерак си я постегнах, направих си оранжерия и си засадих разни зарзавати.
Неочаквано и за мен самия, постигнах много добри резултати в производството, уж зеленчуците бяха само за лична употреба, ама те нямат изяждане и в крайна сметка повечето ги раздадох на близки и съседи.
Обаче нещо взех да се увличам в това си занимание и ми носи удоволствие да си чопля дори повече от настоящата ми професия.
И така. До моето място се продава голям парцел, обмислям да го купя и да си направя по-сериозно оранжерийно съоръжение, с цел по-промишлено производство на домати.
Използвам услугите на агроном и залагам на професионални сортове на Enza Zaden и Syngenta /за сега/.
В моите възможности е обем на производство около 50 тона на сезон.
И така - към въпроса ми.
Възможна ли е реализация на подобно количество изцяло разчитайки на зеленчукова борса, или просто ще ги хвърля повечето, ако не намеря и други начини за продажбата им?
Доколкото виждам, има дневни бюлетини за цените там. Например за вчера цените на Слатина са: 0.90-1.40-1.60.
До колко са реални тези цени и в техните граници ли се осъществяват продажбите, или са обект на допълнителен "пазарлък"?
Съществуват ли и други механизми за продажба на подобно количество? Например директно изкупуване от търговци, макар и на по-ниски цени?
Просто наистина не знам как стои въпроса с реализацията и затова ще бъда много задължен ако човек, който е наясно с нещата, ми помогне.
Надявам се не номинирате въпросът ми за най-глупав във форума
Благодаря за отделеното време и успешен ден на всички!
Поздрави!

28.06.2014 в 13:46

Re: Реализация на оранжерийни домати - имам някои въпроси.

50 тона---добре звучи

28.06.2014 в 23:04

Мнението е редактирано за последно на 2014-07-14 09:33:07

Имах предвид, че имам финансов ресурс да изградя съоръжения за такъв капацитет. Вече колко ще станат, е друг въпрос

29.06.2014 в 10:23

да наистина звучи добре,ще работиш ще даваш,но реализацията е най-трудния проблем в този сектор.може да изкараш добри пари но може и да потънеш с двата крака.Така че риска е огромен,според мен.

29.06.2014 в 18:25

В кой район ще ги гледаш ? Много е важно изложение и локация на оранжериите. Едното е за повече уловена топлина през края на пролетта,преди да дойдат жегите,а другото е за да нямаш транспортни разходи. 50 тона не са кой знае колко като количество,макар,че аз произвеждам доста по-малко.

Има хляб да ти кажа в тая работа,но ти трябва отопление задължително,задължително предварителни договори за изкупуване на пазарни или процент пазарна цена и такива сигурности.

Общо взето,ако си в пловдивско си изправен пред трудно пласиране,ако го правиш ти,но пък Плодовитово ти е близо като борса. Ако си в софийско,имаш вариант да си зареждаш квартални магазинчета,които ще успяват да ти пласират продукцията,но ти трябва бус. Ама пък имаш и борси

29.06.2014 в 18:46

В Пловдивско съм.
Тук има две големи борси - Първенец и Плодовитово.
Аз затова питах дали има шанс подобно количество да се реализира по борсите изобщо.
Просто не съм наясно как стоят нещата, и помощ от човек, който се занимава с това, би ми била от огромна полза.
П.С. Мерси много на всички за взетото отношение по моята тема. Оценявам го.

29.06.2014 в 19:08

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

forum