Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Миризливки по доматите - предложете идеи за справяне с вредителите

Здравейте от една начинаеща еко земеделка :-))
Миналата година си купихме "едно парче" земя за собствени нужди с идеята да не ползваме препарати.За сега удържаме фронта с разни билки,но се появиха няколко вида миризливки - малки,големи,зелени,пъстри и т.н и ми повреждат сериозно доматите.
Можете ли да ми предложите идея как да ги трепя тия гадинки - в краен случай ще пръскам с отрова.То не стига че годината е ужасна,поне някой домат да спася.Макар че,те са нападнали всичко - и чушки и зеле и краставици.Но засега при доматите е най-сериозен проблема.

01.09.2014 в 00:44

Re: Миризливки по доматите - предложете идеи за справяне с вредителите

От моя скромен опит в земеделието стигнах до извода, че проблеми се решават по три начина:
- допитваш се до агроном срещу заплащане;
- отиваш в някоя агроаптека и се надяваш човека зад гишето освен, че отваря и затваря чекмеджето, поне е завършил някаква аграрна специалност в живота си.
- четеш, четеш и пак четеш - на АНГЛИЙСКИ обезателно, защото тук никой нищо не ти казва, все едно се крият плановете на совалката Чалънджър.
Понеже аз никога не съм се сблъсквал с този проблем, единственото, с което мога да ти бъда от помощ, е да ти дам контакти на агроном. На мен ми помага, колко е добър реално, не знам.
Поздрави!
От един ентусиаст като теб!

02.09.2014 в 17:13

Мнението е редактирано за последно на 2015-01-09 12:20:24

пръскай ама не с химия.... никога не нарушавай принципите си спрямо Еко земеделието

Еднакви обеми люти чушки и вода се смачкват и със студената смес се пръска върху гъсениците. Не допускайте контакт с очите и кожата. Оцетът може да бъде полезен срещу гъсеници и смучещи насекоми като миризливки, въшки, мана и др.

Рецепта за спрей: 1част оцет, 3 части вода и 5г.стружки от чист сапун.

А това насей догодина... мисля, че помага - Heliopsis helianthoides, var. scabra

04.09.2014 в 12:40

http://zdravoslovno.imamproblem.com/%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0/

дано е полезно на всички!

04.09.2014 в 12:43

Благодаря за отзивчивостта
VKK - като отидем при "специалистта" / слагам го в кавички,защото всичко вече го е ударило на комерсиализъм / и той веднага ти дава отровата без много обеснения.
А мен ме интересува какъв тип е вредителя ,та да си му търся еко-отровата.
Bilka - няма да отстъпя от намеренията си ,докато стане страшно.Засега удържаме.Имам много хубаво книжле "Градина без отрови - притурка беше към в-к Фермер.Вътре са описани около 20-на билки,какво морят и как се приготвят отвари,чайове,торове.
Но като не знам миризливките към кой вид вредител да ги отнеса и не знам какво чайче да му поднеса .
Ще пробвам сега с чушките и ще докладвам.
До скоро

08.09.2014 в 13:47

Миризливките са смучещи.

12.04.2017 в 23:02

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

• Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

forum