Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Ваучери за гориво за 2015 г.

Добре де,имам фактурите,имам животните,имам регистрирана техника в КТИ и вьпреки всичко това на мен ми е трудно да напиша този тьп дневник. Всичко това,което обясняваш е за по големите зем .производители,а такива като нас,които ако днес нямат гориво може да се наложи да източат горивото на единия трактор,за да заредят другия.... за какво искане,за какьв протокол говорим в този случай......Полагат се толкова литра за ЖЕ и толкова литра за хектар .Разликата в прогнозата и в изразходеното гориво не може да бьде повече от 10 процента,защо е тази бумащина тогава!
Напълно съм съгласна, че тази глупост е излишна и аз мисля, че трябваше да си дадат литрите, които са определили по култури, ама нъцки. Сега въпроса е да се попълнят дневниците да не отнасяме глоби и да връщаме пари.
А всичко това, което обяснявам се отнася за всички по принцип, не само за големите, закона го изисква (другата глупост), но дали си голям или малък, мисля че всеки трябва да си знае разхода, за да си направи най- малко сметка за себе си (говоря за реално изразходената нафта за производството не тази за личните нужди )

07.01.2015 в 17:50

E добре разхода ми за пшеница примерно е с 82 л/ха което е повече от 10% всичко ми е стиковано с разходни отчетни документи и всичко останало.... Имам ли някакъв проблем, че разхода ми е по-голям?
Друг интересен казус 2013/2014 имам 50 ха рапица но се отказвам от нея и 2014/2015 няма да гледам рапица а пшеница за спзване на сеитбооборота. Как да отчета разхода на рапица 70.99 ..... или приемам, че е със слята повърхност и си гледам кефа ?

07.01.2015 в 18:25

Мнението е редактирано за последно на 2015-01-07 18:27:33

Здравейте колеги днес ми се обадиха от фирмата която ми доставя горивото и ми казаха че на 24.12.14 е приет закон за нивомери по колонките които имаме в стопанствата си и от 01.01.15 е влезнал в сила даже имало запечатани колонки на колеги в Пловдивско и Софийско от НАП

07.01.2015 в 19:04

Някой разбра ли какво ще се правят получените,но не използвани ваучери.Ще има ли глоби,могат ли да се връщат в ОСЗ.

07.01.2015 в 20:21

Марго и като е толкова просто какво пишеш за декари засяти 2014 като са различни от тези сяти 2013 и да кажем че излиза че едни 500 дка не са дисковани и сяти а само жънати и балирани

Поради тази разлика няма как да ти излезе прогнозното количество а от там не е ясно и какво ще ти дадат накрая - в указанията не става ясно ако реалното потребление е над прогнозното какво се прави? Също така ако си изорал 1000 дка сега на есен това угар ли е или слънчоглед? Ами ако не е слънчоглед как ще ги докараш тези 82 л/ха.

Да не говорим как КТИ ще ми заверят дали харча 5 или 3 л/дка при дълбока оран? Няма закон че не мога да ора с Т-то с 2-ка плуг примерно щото такъв си имам регистриран в КТИ. И какво правим тогава? Няма еднозначност на площта щото съм ожънал 1000 дка пшеница а съм сял 1500 - колко ми е пшеницата в действителност да питам ?

Абе мислено от малоумници то явно че ще го нагодим ама що все трябва да нагаждаме що никога не може да пишем просто каквото е в действителност???
Въобще цялата процедура и методика много прилича на изборния кодекс да направиш бат Сали депутат от Дупница

08.01.2015 в 00:12

Мнението е редактирано за последно на 2015-01-08 00:21:14

Колеги, ако техниката ви е наета, е добре да имате Договор за заем за послужване, защото само този вид договор се признава за безвъзмездно ползване.

08.01.2015 в 12:16

E добре разхода ми за пшеница примерно е с 82 л/ха което е повече от 10% всичко ми е стиковано с разходни отчетни документи и всичко останало.... Имам ли някакъв проблем, че разхода ми е по-голям?
Друг интересен казус 2013/2014 имам 50 ха рапица но се отказвам от нея и 2014/2015 няма да гледам рапица а пшеница за спзване на сеитбооборота. Как да отчета разхода на рапица 70.99 ..... или приемам, че е със слята повърхност и си гледам кефа ?

Проблем, че си изразходил повече гориво от колкото ти е дадено по тяхните измислени норми, не би трябвало да има, просто акциза на разликата няма да ти бъде възстановен.
Разхода на рапицата си го отчиташ само през календарната година, както и за пшеницата, която ще засееш през 2015 год. В смисъл за рапица изписваш пръсканията и торенето( това, което си правил от януари 2014 до деня на жътвата), а за пшеницата оран/ дискуване сеитба, валиране , торене или там каквото друго си направил от деня на сеитбата до 31.12.2014. Реално изписваш това което си извършил през календарната годината .
Абсолютна глупост беше това да се прави за календарна година, а не за стопанска ама....
Днеска заверих дневника в КТИ , само за информация, проверяват всеки един номер на машина или инвентар в тяхната база данни, дали е минал технически преглед.

08.01.2015 в 15:32

Марго напълно съм съгласен, че трябваше да е за стопанска година.
КТИ гледат първите 4 колони т.е. не може да се пише и че сте използвали през април машина регистрирана през юли ....

08.01.2015 в 21:56

Марго напълно съм съгласен, че трябваше да е за стопанска година.
КТИ гледат първите 4 колони т.е. не може да се пише и че сте използвали през април машина регистрирана през юли ....

Абе по принцип не може, ама трябва да се пробва, повече ги интересува дали е регистрирана и е минала преглед машината, ако не е някой запечен няма да има проблем.

09.01.2015 в 06:55

колеги, за наетата техника ,КТИ изисква ли да се представи Договор за предоставяне на техниката?

09.01.2015 в 10:56

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

• Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

• Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

forum