Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

земи по чл.19 или вече общински

имам следния казус ;от 20 год .ползваме въпросните земи които сега се оказа че вече са общински,и сега колеги ми отказват от общината да ми подпишат договор за наем и стана интересно.да поясня че за миналата год имам договор.искам да знам има ли някакъв начин да си ги върна тези земи ,с водене на дело или да ги закупя от общината.Моля ако някои е имал подобен проблем да пише.благодаря предварително на всички които се отзоват....

09.02.2015 в 15:21

Re: земи по чл.19 или вече общински

Земите не са твои за да си ги връщаш!
Остават на разположение на общината.

1.Има възможност за закупуване- много имагинерна...
Ако се появи някой с правни основания за възстановяване, може да поиска от тия земи да му бъдат възстановени. Бавна и скъпа процедура.
2.Може да заявиш желание за купуване. Минава през решение на Общински съвет и търг, ако имаш късмет след някоя година...

09.02.2015 в 16:22

Ако са ливади или пасища, то би трябвало в началото на Март (по новите разпоредби, които не знам дали ги приеха, но пък се хвалиха министрите, че правят нещо за животновъдите) общината да задейства процедура за отдването на тези ливади и пасища (общинските) под наем на животновъдите от региона и чак ако няма такива да ги пусне на свободен търг (като договорите за наем ще са за 5 години).

Другото, понеже никой не ги е наел тази година, то реално може да се включат като бели петна в споразуменията и там да искаш да ти се дадат (това за тази година ще е трудно, понеже срока за изготвяне на споразумения е 15.02.2015, а и вече може и да има такова за землището ти), но си остава вариант за догодина и за добиване на правни основания за тези земи.

10.02.2015 в 10:51

благодаря има малко светлина в тунела...

15.02.2015 в 21:57

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

• ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

forum