Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Листна плесен по домати в оранжерия - помогнете със съвети

Здравейте, казвам се Милчо Иванов и живея в едно село край Враца. Нов съм във форума, така че ако има някакви неточности относно темата, моля да ме извините. Също така не разбирам много много от компютри, и ако има някаде отговори на въпросите ми, моля да ме извините. Имам няколко въпроса.
Преди няколко месеца си направих оражнерия, която е 50 кв. м. Към края на април насадих в нея домати и вече има доста домати по стръковете. Обаче се появи листна плесен.
1. Знаете ли на какво се дължи образуването на листната плесен и с какво може да се лекуват доматите? Също така задържа ли се като болест в оранжерията или е само временно.
2. Добре ли съм направил като съм пръскал доматите до сега с:
- родомил голд - 10г на 5 литра вода
- топсин - 10г на 5 литра вода
- течен тор
- моспилан
Всичко това е ползвано по 3 пъти през 7 дни. Имам чувството, че болестта намалява и изчезва, но не съвсем.
3. С какво трябва да се обезпаразити есенно време оранжерията?
4. По колко вода е необходима на доматите в оранжерията?
5. През колко дни трябва да се поливат доматите, ако нямат капково напояване?
6. Кои сортове домати са за предпочитане в оранжерия?
Това са ми въпросите за сега. Ще съм ви много благодарен ако ми отговорите. Ако имате някакви въпроси към мен, питайте.
Приятен ден!

20.06.2015 в 21:47

Re: Листна плесен по домати в оранжерия - помогнете със съвети

От влажността е плесента. Може да пръскаш, може и да не пръскаш, зависи колко е зле и дали може да го спреш в началин стадийй само с регулиране на влажността... http://agronet.bg/agro/plant-protection/2515-listna-plesen-po-domatite.html

24.06.2015 в 19:04

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

forum