Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Ранкинг по мярка 6.1./2015

Проверката мина успешно.............. Успех на всички колеги.

16.09.2015 в 12:59

Мнението е редактирано за последно на 2016-12-21 20:00:47

Какво ви представляваше проверката ? Гледат само какво е засято или и някакви документи изискват ?

16.09.2015 в 13:07

16.09.2015 в 13:41

16.09.2015 в 13:45

Bravo. uspeh na vsi4ki.

16.09.2015 в 21:41

ДО: Г-Н БОЙКО БОРИСОВ – МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
КОПИЕ ДО: Г-Н ОГНЯН ЗЛАТЕВ – РЪКОВОДИТЕЛ ПРЕДСТАВИТЕЛСТВОТО НА ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
КОНСТАНТИН ПЕНЧЕВ – ОМБУДСМАН НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Г-ЖА МИГЛЕНА КУНЕВА – ЗАМЕСТНИК МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ ПО КООРДИНАЦИЯ НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ПОЛИТИКИ И ИНСТИТУЦИОНАЛНИТЕ ВЪПРОСИ
Г-Н ТОМИСЛАВ ДОНЧЕВ – ЗАМЕСТНИК МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ ПО ЕВРОПЕЙСКИТЕ ФОНДОВЕ И ИКОНОМИЧЕСКАТА ПОЛИТИКА
Г-ЖА СВЕТЛА МАРИНОВА БЪЧВАРОВА – ПИРАЛКОВА – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЯТА ПО ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ КЪМ НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

ОТВОРЕНО ПИСМО
ОТ ПЕТЪР ПЕТРОВ ПЕТРОВ, ЖИВУЩ В ГРАД СЛИВЕН, УЛ. „ЛЕВ ТОЛСТОЙ“ 5, ТЕЛЕФОН: 0887.5454.77, В КАЧЕСТВОТО СИ НА ЛИЦЕ, АНГАЖИРАНО ПО ПОДМЯРКА 6.1 „СТАРТОВА ПОМОЩ ЗА МЛАДИ ЗЕМЕДЕЛСКИ СТОПАНИ“ ОТ МЯРКА 6 „РАЗВИТИЕ НА СТОПАНСТВА И ПРЕДПРИЯТИЯ“ НА ПРСР 2014 – 2020 Г.

УВАЖАЕМИ Г-Н МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ,
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
На 10.09.2015 г. ДЪРЖАВЕН ФОНД „ЗЕМЕДЕЛИЕ“- РАЗПЛАЩАТЕЛНА АГЕНЦИЯ публикува на страницата си в интернет информация за приключилата предварителната проверка за съответствие с критериите за подбор на проектите, подадени по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани” от мярка 6 „Развитие на стопанства и предприятия” от Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) 2014 - 2020 г., съгласно заповед за прием на министъра на земеделието и храните от 15.06.2015. В посочената информация се съобщава че: „Всички проекти са оценени съгласно изискванията на Наредба № 14 от 28.05.2015 год. за прилагане на подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани” от мярка 6 „Развитие на стопанства и предприятия” от ПРСР 2014 - 2020 г. В рамките на 120% от бюджета, съгласно нормативната база, на последваща обработка подлежат проектите, получили над 29,27 точки включително.“.
Предвид на споменатият минимален брой точки; посочените изисквания на Наредба № 14; както и появилите се в публичното пространство дискусии на кандидати за подпомагане, включително и с проекти, чиито стопанства са в процес на преход към биологично производство; се обръщам към Вас с призив за съдействие да бъде прецизирана, а ако се установят нарушения – дори и отменена, процедурата по разглеждане на проектите по настоящия прием. Отправям този призив предвид на следните нормативни и житейски аргументи:
1. Считам за недопустимо, и противоречащо на разпоредбата на чл. 25, ал. 1, т. 2 от Наредба № 14, предрешаването на избора на проекти, чрез посочването на „праг“ за разглеждане от 29,27 точки. Тази разпоредба императивно изисква да бъде извършена „проверка (включително посещение и/или проверка на място) за допустимост за подпомагане след установяване на фактическото съответствие с представените документи.“. В този смисъл е възможно да бъдат ощетени множество кандидати, осъществяващи реална земеделска дейност, за сметка на допуснати до класиране на база формален брой точки.
2. Съгласно чл. 13, ал. 1, т. 3 от Наредба № 14 като критерий за подбор е посочен: „проекти, подадени от кандидати, чиито стопанства са в процес на преход към биологично производство.“. В Наредба № 14 липсва легална формулировка на терминологията „преход“. Същевременно, това определение, както и изискванията за „преход към биологично производство“ са подробно дефинирани в Регламент (ЕО) № 834/2007. Съгласно чл. 2, буква „з“ на този Регламент „преход“ означава преход от небиологично към биологично земеделие в рамките на определен срок, по време на който са прилагани разпоредбите относно биологичното производство, като в чл. 17 от Регламента подробно са посочени разпоредбите, които се прилагат за стопанство в преход.
Предвид на цялостната регламентация, отнасяща се до стопанствата в процес на преход към, или прилагащи, биологично производство, както и житейската практика, се налага извода, че този процес изисква сериозни първоначални инвестиции в познания, време и средства, които не следва да бъдат доказани само чрез индикативно представяне на договор с орган за контрол и сертификация.
3. Цялостната логика, както и конкретните разпоредби, на Регламент (ЕО) №834/2007 предполагат процес, който е значително по-продължителен от няколко месеца, съставляващи периода от датата на излизане на проекта на Наредба № 14 и заповедта за прием. В тази връзка допускам, че част от кандидатстващите по приема са „преминали“ в преход към биологично земеделие а) или вследствие на информация за изискванията, предхождаща излизането на проекта на Наредба № 14, или б) посредством формално договаряне с орган за контрол и сертификация, сключен непосредствено преди или след проекта на Наредба № 14.

УВАЖАЕМИ Г-Н МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ,
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
Убеден съм, че аргументите, посочени в това отворено писмо се споделят от множество кандидати за подпомагане по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани“ – реални земеделци, избрали да останат да живеят и да работят в Република България. Хора, които вярват в институциите в Република България, а не в предварителното „разпределение на порциите“ от програми за европейско финансиране. Искрено се надявам, както аз, така и тези мои съмишленици да не останем разочаровани.

гр. Сливен, С УВАЖЕНИЕ:
16.09.2015 г. ПЕТЪР ПЕТРОВ ПЕТРОВ,
гражданин на Обединена Европа

17.09.2015 в 14:23

Г-н Петров, по същата логика, доста от стопаните са се регистрирали като такива непосредствено преди или след проекта на Наредбата-трябва ли и техните проекти да не бъдат разглеждани?Естествено, че ще сключа договор за сертификация след като разбера какви плюсове ще ми донесе това и колко ще получавам като компенсация за биопроизводството, което не е рентабилно без субсидиране.Да, ако сертификацията ми носи предимство пред други проекти и аз съм информиран, че ще мога да кандидатствам за агроекологични плащания с ясната представа колко ще получавам-аз ще сключа договор.В противен случай само имам да плащам една четирицифрена сума на сертифициращата агенция без ясна визия какво ще ми донесе този сертификат.Да не се правим на обидени, всички знаеха какви ще са критериите за оценка още преди да бъде отворен приемът.
И ако снимката на профила е личната ви, с какво сте ангажиран по мярка 6.1 след като видимо сте над 40 г.???
Не, че нещо само си питам и аз в отворено писмо...

17.09.2015 в 15:24

Гн Петров е косултант главно К явно само неговата фирма е забравила да подскаже бенефицерите че при назначаване на работник или влизане в преход към био се печелят повече точки и проектите са с по голям шанс за одобрение.Иначе приоритетите са ясно заложени био,работни места,животновъдство.......на крив.....регламентите му виновни

17.09.2015 в 15:57

Прав сте г-н Петров,хората се чувстват излъгани,което си е самата истина...
А колкото до условията,то те се променяха доста пъти....

17.09.2015 в 16:04

Ами така си е, колега.Аз като кандидатствах от съветите в земеделието се опитаха да ме откажат да заявя и работно място, щял съм да дам много пари за осигуровки и заплати...Ами субсидията нали е за това, да наема работник, да си плащам биосертификацията...Точките ми щяха да стигнат и без биосертификата, и без работното място...Само, че имам мерак да развивам биоживотновъдство, да наема работник а не да ставам гърбав от работа на 35 години.ПАРИТЕ СА ЗА ИНВЕСТИЦИЯ В СТОПАНСТВОТО И ПРЕДИМСТВО ИМАТ ТЕЗИ, КОИТО СА ЗАЯВИЛИ, ЧЕ ЩЕ НАПРАВЯТ ТАЗИ ИНВЕСТИЦИЯ ПОД ЕДНА ИЛИ ДРУГА ФОРМА.А, че не стигат парите за всички, които са решили да вземат пари, понеже ги дават, видиш ли, и то безотчетни...Сега реви г-н Петров, пиши отворени писма без грам логика в аргументите, ангажирай се и по други мерки ако искаш...

17.09.2015 в 16:24

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

• Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

• Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

forum