Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: мярка 6.3

Колеги като пишем за овощни градини,имали някой с овошки на когото да са му искали такива уточнения.Аз съм стара овощна градина,естествено,че постоянно има дървета за подмяна До сега нямам писмо и въобще не знам какво се случва

20.02.2017 в 10:43

Току що говорих с ДФЗ -то и ми казаха че за създадени овощни градини това не важи,както и че проверяват от София само таблиците за които писах и че имат указания до края на февруари да са приключили с проверките и да има договори - но всичко зависи колко бързо ще бачкат регионалните ДФЗ

20.02.2017 в 11:39

Е и аз съм ходила на място и съм питала, затова ви казвам тези подробности......Колегата със старата овощна градина, ако при проверка в протокола са ти записали липсващи, изсъхнали дървета или недостатъчен брой в декар, то значи си от чакащите......Може и да имаш 30 точки ама имаш ли "не" в протокола,то автоматично те изпраща на дъното на ранкинга и чакаш....десетдневка ще имат всички до 1-2 седмици, но тези със забележките ще чакат и ще трябва да се защитават по някакъв начин...проектите ще ги връщат в София и ако от там ги одобрят повторно то ще станат работите......

20.02.2017 в 12:20

Мдаааа, ще има явно чакане, а по повод тези 5% от проектите, които трябвада отидат в Сф за повторно разглеждане, то те на случаен принцип ли се избират....аз имам десетдневка и засега оше чакам , откоригирах забележките и двах писмени обяснения.....колко време ще е ну8жно да се върнат тези проекти от Сф, защото според мен на децентрализирано ниво вс е готово

20.02.2017 в 12:23

А относно господина, който ме праща да се гръмна, да знае, че ако и той е от този кюп да си приготви фактура за закупени дървета, сертификат от разсадник, документ за вида подложка и консултация с агроном, за схема на засаждане........и куп други неща......
някои хора си мислят, че с овощните градини е най-лесно да кандидатстваш, ама не......

20.02.2017 в 12:25

Говори се също така и за вторичен ранкинг за проекти с именно такива проблеми....аз нямам повече информация, нямам възможност да отида скоро до ДФЗ-то...Успех на всички.....

20.02.2017 в 12:27

До колкото разбрах от експертите, проекти в София ще се връщат само с проблеми като твоите примерно......Имал си забележка, откорегирал си нещата, дал си обяснение защо е така, и сега ще ти изпратят проекта за ново преразглеждане и ще чакаш отговор от там......Колко ще се проточи процедурата не знам, а може и в голяма степен да зависи от това кога са ти го изпратили от региона...

20.02.2017 в 12:31

Коментара е премахнат поради нарушение на правилата!

20.02.2017 в 12:41

Колеги, видяхте ли последните новини около проверките на службния кабинет?
"Заради проблеми в Министерството на земеделието и храните (МЗХ) и в Министерството на вътрешните работи (МВР) има опасност от спиране на европейски средства и започване на процедура срещу страната. В МЗХ става дума за търга за изготвяне на последваща оценка на Програмата за развитие на селските районен 2007-2013 г. "Според информацията от МЗХ неизпълнението на този ангажимент ще доведе до риск от спиране на средствата по ПРСР от Европейската комисия", е записано в доклада."- в.Дневник

20.02.2017 в 12:44

Това дето го пише Г-жа нова е пълна тъпотия....на вече създадена овощна градина никой не търси документи,подложки фактури и т.н.Това се иска за създадените в БП нови насаждения.При проверката от ДФЗ никой не ми е искал такива документи,проверяват само дали насажденията са налични на посоченият парцел .Хора който не са кандидатствали по програмата , не са чели наредбата и незнаят от коя страна се сади дървото е най-добре да не коментират......Четете ,информирайте се и след това коментирайте.....

20.02.2017 в 14:37

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

forum