Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: мярка 6.3

за тази година ще ги искат в десетдневките, вероятно ще искат договор с агроном и дневник за ПРЗ / за овошки и растениевъдство

i ne samo, tehnika sashto s kakvo si oral ne se sheguvam tochno i qsno opisana, nqkoga da sam izlagal! a i fakturi zazakupeni semena posadachen material i taka natatak torove ,samo ot licenzirani mesta

20.12.2016 в 19:00

Мнението е редактирано за последно на 2016-12-20 19:07:16

Абе, хора, уж ги разбирате нещата, ама явно хич не са ви ясни. Защо трябва да съм регистриран като земеделски производител, за да имам доход от земеделска дейност? Погледнете една данъчна декларация - всяко физическо лице може да декларира доходи от земеделска дейност - ако съм продал 300 кг домати от двора на село и искам съвсем съвестно да си декларирам този доход и платя данък върху него, трябва да се регистрирам като ЗП ли? Не пишете глупости!

Точно Така Колега.Явно е,че не ги разбират !!!
след като вие знаете всичко какво ви притеснява!? Всичко си е ясно! Не се хабете по малко нерви! Нали се сещате че тука в България логика няма и нищо сигурно няма!

20.12.2016 в 19:26

за тази година ще ги искат в десетдневките, вероятно ще искат договор с агроном и дневник за ПРЗ / за овошки и растениевъдство

i ne samo, tehnika sashto s kakvo si oral ne se sheguvam tochno i qsno opisana, nqkoga da sam izlagal! a i fakturi zazakupeni semena posadachen material i taka natatak torove ,samo ot licenzirani mesta

Дневникът за растителна защита е най-елементарното нещо, което се прави - просто си попълваш една бланка и го носиш в регионалната служба по РЗ за печат и подпис. Това го входирахме с проекта.
За техниката, ако си био производител, си задължен да водиш дневник, който се изисква от сертифициращата фирма. Описва се как е почистена техниката преди да влезе в полетата и какви операции са извършени.
Относно фактурите за направени разходи, според Закона за счетоводството самоосигуряващите се лица не са задължени да водят счетоводство и да съхраняват разходни документи. Така че това важи само за ЕООД и ЕТ

20.12.2016 в 20:08

За допълнителните документи, преди подписването на договора, четете параграф №27 от Наредба 10 за прилагане на подмярка 6.3 на МЗХ.

20.12.2016 в 20:18

Дневникът за растителна защита е най-елементарното нещо, което се прави - просто си попълваш една бланка и го носиш в регионалната служба по РЗ за печат и подпис. Това го входирахме с проекта.
За техниката, ако си био производител, си задължен да водиш дневник, който се изисква от сертифициращата фирма. Описва се как е почистена техниката преди да влезе в полетата и какви операции са извършени.
Относно фактурите за направени разходи, според Закона за счетоводството самоосигуряващите се лица не са задължени да водят счетоводство и да съхраняват разходни документи. Така че това важи само за ЕООД и ЕТ

Koe vhodira s proekta dnevnika li?

20.12.2016 в 20:40

Вече започвате да измисляте нова наредба.Документите,които са били необходими по наредбата,всеки ги е входирал в приема.Не си измисляйте нови.Вероятно на някой ще му поискат някои доуточняващ документ там където има неясноти.

20.12.2016 в 21:17

Днес ходих в ДФЗ, на никого не са изпращали уведомителни писма и не знаят, кога ще стане.
Проверяват на всички проекти декларираните доходи.Имало такива, на които една кокошка е снесла за една година 600 яйца, на друг от два кошера продал мед за 500 лв., други за някакви декари и продадена продукция.....напълно измислени....така, че ще се чака. Надеждата умира последна....

Не знам в коя областна дирекция сте ходила,но в Добрич на мен още в петък лично директора ми каза,че разписва уведомителните писма и от тази седмица ги пращат! Може в някои области да стоят по друг начин нещата,ако има съмнения някъде.

Колега яко са те слъзнали,най рано февруари имало нови правила.А пари април

21.12.2016 в 14:24

На мен ми се струва по достоверно вс да се случи януари, така като ДФЗ официално казаха, че мярката ще бъде затворена до края на януари.......така че да се надяваме януари вс да се случва и да се разбира какво ще става одобрени или не

21.12.2016 в 14:32

Днес ходих в ДФЗ, на никого не са изпращали уведомителни писма и не знаят, кога ще стане.
Проверяват на всички проекти декларираните доходи.Имало такива, на които една кокошка е снесла за една година 600 яйца, на друг от два кошера продал мед за 500 лв., други за някакви декари и продадена продукция.....напълно измислени....така, че ще се чака. Надеждата умира последна....

Не знам в коя областна дирекция сте ходила,но в Добрич на мен още в петък лично директора ми каза,че разписва уведомителните писма и от тази седмица ги пращат! Може в някои области да стоят по друг начин нещата,ако има съмнения някъде.

Искрено ме забавлявят коментарите ти с Не знам от къде черпиш инфо,но е много грешно!Няма вариант да се бави толкова и причините са много,преди 20 дни ви казах,че януари ще станат нещата,а вие си чешете езиците колкото искате Нека се качва полезна информацияа,а не съчинения на свободна тематика,както каза колегата вие съчинихте и нова наредба!

21.12.2016 в 14:51

Искрено ме забавлявят коментарите ти с Не знам от къде черпиш инфо,но е много грешно!Няма вариант да се бави толкова и причините са много,преди 20 дни ви казах,че януари ще станат нещата,а вие си чешете езиците колкото искате Нека се качва полезна информацияа,а не съчинения на свободна тематика,както каза колегата вие съчинихте и нова наредба!

ok ще видим кой е прав.

21.12.2016 в 15:28

Доволни ли сте от ваксинацията на БАБХ?

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

forum