Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Онлайн консултация с адвокат

Здравейте,

На 29 май 2017 чрез пълномощно продадохме обработваема земеделска земя, която беше отдадена под наем (не под аренда) на земеделски производител.
В момента имаме спор е вече бившия наемател на кого да плати рентата за стопанската 2016/2017 - на мен или на новия собственик който е закупил земята в периода 3-10 юни 2017.

Прилагам конкректния текст от пълномощното:

"С настоящето пълномощно ДЕКЛАРИРАМ, че съм финансово удовлетворена от цената която съм договорила с пълномощниците и която съм получила изцяло при предаването на настоящето пълномощно, с което сме уредили отношенията си помежду ни и в тази връзка нямам никакви претенции към пълномощниците относно продажбата на гореописаните имоти, а рентата за текущата стопанска година се получи от купувача"

Моля за коментари по казуса ми

01.11.2017 в 08:27

Здравейте,

На 29 май 2017 чрез пълномощно продадохме обработваема земеделска земя, която беше отдадена под наем (не под аренда) на земеделски производител.
В момента имаме спор е вече бившия наемател на кого да плати рентата за стопанската 2016/2017 - на мен или на новия собственик който е закупил земята в периода 3-10 юни 2017.

Прилагам конкректния текст от пълномощното:

"С настоящето пълномощно ДЕКЛАРИРАМ, че съм финансово удовлетворена от цената която съм договорила с пълномощниците и която съм получила изцяло при предаването на настоящето пълномощно, с което сме уредили отношенията си помежду ни и в тази връзка нямам никакви претенции към пълномощниците относно продажбата на гореописаните имоти, а рентата за текущата стопанска година се получи от купувача"

Моля за коментари по казуса ми

От купувача то ясно е написано в пълномощното

01.11.2017 в 08:29

Здравейте.Ако не се поднови регистрацията като земеделски производител/стопанин,ще се изплатят ли оставащите суми от субсидиите ?

14.11.2017 в 09:15

Здравейте!
Искам да попитам залог, който е изтекъл по договор преди година, може ли да бъде премахнат от земеделския производител. Става въпрос за земеделска субсия, заложена за 2014 до 2016 г. В договора е упоменато и заявлението за подпомагане, което вече, реално не е актуално, Мога ли да направя нещо или трябва да чакам фирмата учредила залога да го махне. Да уточня, че не сме в добри отношения и незнам дали в близките няколко години ще го махнат.

Принципно залозите се премвахват от лицето, в чиято полза са учредени, но има начин ако покажете, че главното задължение (заради което е учреден залога) е погасено да го заличите и вие - лошото е, че този път отнема доста време и усилия.

Поздрави

15.11.2017 в 13:43

Здравейте,
Имам следният въпрос: Договор за аренда на земеделска земя е сключен началото на м. февруари 2017г. Договора е за 10 години и е вписан в съда.Наследника с който е сключен договора почина през месец юни 2017.Ще важи ли договора до изтичането му или не.

Щом е вписан - ще важи!

15.11.2017 в 13:48

Здравейте!Искам съвет как да постъпя с арендатор от Северозападна България,който вече 3 гсодини не плаща рента и се крие.Дори в агенцията по земеделие на тероторията не съдействат.Адресите ,на които е региатриран са фиктивни.Благодаря!

Имате право да развалите договора и да сключите нов с друг арендатор! Имайте предвид, че ако договорът е за сров по- дълъг от 10 години развалянето му става само по съдебен ред!

15.11.2017 в 13:50

Здравейте ,господин адвокат,имам договор по 6.1,и относно отварянето на работно место съм решил да го докажа по следния начин :назначавам 1 човек от август и още един от декември ,като към датата на заявката за второ плащане ще имам 1 работнок отработил 8 месеца и един отработил 4 месеца което пак формира 1 работно место за една година.Според вас правилно ли е това

Според становището на НССЗ "Не се изисква създаването на ново работно място да започне веднага след подписване на договора, а в рамките на една година спрямо месеца, предхождащ подаването на заявката за второ плащане, разбира се ако подписването на договора е в рамките на тази една година, то създаването на работното място обхваща и този период.
Например ако в бизнес плана е записано, че заявката за второ плащане ще се подава на 15.07.2018 г. то при изчисляването на новосъздадените работни места ще се вземат под внимание всички временни и постоянни работни места създадени в периода 01.7.2017 - 31.06.2018 г. Фермерът може да назначи един допълнителен служител от 01.07.2017г. на постоянен трудов договор и това ще е едно ново работно място, но може да назначи например и два нови служители от 01.01.2018 г., което също ще се брои за едно работно място, тъй като двамата ще имат по 6 месеца работа към подаване на заявката за второ плащане и в рамките на една година назад спрямо месеца, предхождащ подаването на заявката за второ плащане. Новата заетост е 12 месеца, което се равнява на едно работно място."

15.11.2017 в 14:01

Здравейте.Ако не се поднови регистрацията като земеделски производител/стопанин,ще се изплатят ли оставащите суми от субсидиите ? Благодаря за отговора

15.11.2017 в 14:06

Мнението е редактирано за последно на 2017-11-15 14:17:01

Здравейте,
Имам следният въпрос: Договор за аренда на земеделска земя е сключен началото на м. февруари 2017г. Договора е за 10 години и е вписан в съда.Наследника с който е сключен договора почина през месец юни 2017.Ще важи ли договора до изтичането му или не.

Щом е вписан - ще важи!
Благодаря за отговора.

16.11.2017 в 21:22

Здравейте,въпроса ми към Вас е следният.През 2013г.ноември месец,купувам земя чрез търг.2015г кандидатствам по мярка 6.1 с трайни насаждения и подписвам договор с фонд земеделие януари 2016г.За първи път черната земята през 2016г.сега разбирам след справка в ОД,че субсидии няма да получа,но ще имам санкции и за бъдещ период.В последствие разбирам,че за моята собствено закупена земя през 2013г.има подадено още едно заявление за подпомагане.Тоестдублиране на земята,защото ,когато съм купувал земята през 2013,тя не е била ,как да кажа ...оправена системата ,че вече е частна,а тази год.излиза наяве след катоиаз я чертая.Общината от ,която закупих земята,чак сега поправи грешката.От 2013г общината отдавана под наем земята ми.Когато аз черната през2016 и др.човек ,който има редовен договор от общината тази год.излиза ,че сме наказани.Какво мога да направя по въпроса?Благодаря предварително.

18.11.2017 в 11:14

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

•  Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

forum