Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Самолетни заснемане,Теренна проверка

Здравейте колеги,имам осем физически блока излизащи извън слоя.Работещите в ОСЗ ми казват,че тази година нямало да има Теренна проверка на тези блокове,а ще преценявал софтуера на новото заснемане.Според тях заснемането ще е след края май -началото на юни.Става въпрос за град Кърджали,други ми казват,че на тези блокове щели да направят ръчна проверка,другите които са в слой щели да преценяват от РА-ДФЗ и съответно проверка от техния отдел.На кого да вярвам?Земите ми са чисти,но намирам се в НР1 както се разбира има дървета,не са повече от 10 бе. на дка, по-точно половината,този самолет как ще разбере,че толкова дървета ома.Някой ако знае нещо да отговори ако може! Благодаря

20.05.2017 в 22:58

Re: Самолетни заснемане,Теренна проверка

По принцип площи заявени за подпомагане, излизащи от допустимия слой се проверяват задължително на място от служителите на ОСЗ.
След като излене допустимия слой за 2017 г. можеш да го обжалваш, ако не си доволен.

21.05.2017 в 21:46

Благодаря за отговора колега.На мен ми е страх от тези дървета примерно на единия парцел който е 5 декара,вътре има 20-25 дървета но са многогодишни големи много широки клони от Гугъл мапса като гледам половината се вижда не почистено.Това как ще разбере софтуера,ще обжалвам добре в нашия регион има много хора като мене след обжалване кога ще проверят,никога.Миналата година тука реваха много хора земите им които бяха извън слоя,почистено всичко 6.ОСЗ не са идвали да проверят и останаха в извън слоя с санкция х3.От миналата година мисля че вече са задължени да ходят до място с снимка май 2 снимки минимум и вече идват да проверяват .

22.05.2017 в 11:44

В България законите са написани така, че всяка община си ги тълкува и прилага различно.
Аз съм от другия край на страната и при нас правят проверки на място всяка година.
Надявам се да нямаш проблеми. Ако нивите ти останат извън слоя пускай си жалби в областната дирекция, а и на по-горна инстанция, няма друг начин.
Успех.

22.05.2017 в 22:22

Колеги подготвяха графиците за теренни проверки 2017 според фермер.бг да но друг път тази година нямало да има теренни проверки за фбл извън слоя от София щели да гледат всичко ми е 6 всичко е чисто но изядохме к*Ра дали има някой нова информация?

31.08.2017 в 14:49

Ще има теренни проверки!

05.09.2017 в 07:35

Проверките веè започнаха!
По заповедта на министъра, трябваше да има график на блоковете за проверка и кметовете да са уведомени. Но няма такива неща...
А, бе кой му пука некви си заповеди на МЗХ...

05.09.2017 в 08:56

Така е ,пак през просото действат ОДЗ ! Засега само ОДЗ Пловдив са обявили на сайта си кога започват тези теренни проверки.

05.09.2017 в 10:35

миналата година бях като теб нямаше теренна проверка освен тези извън слоя ми изкараха още извън слоя и единствения начин е да следиш в системата като излезе слоя да подадеш възражение и да искаш проверка на място. иначе гориш ще ти отрежат цялата субсидия.

05.09.2017 в 13:17

Колеги, миналата година ми направиха теренна проверка,имали някаква вероятност тази година пак да минат?

05.09.2017 в 19:20

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

forum