Калифорнийският готвач Адам Навиди използва издигнати лехи и отглежда овощни дървета и пилета, за да снабдява освен местния пазар и своя ресторант и пекарна. Във фермата си той отглежда и риби чрез аквапоника, пише електронното издание MaximumYield.
 
 
Чрез огромната аквапонична система се отглежда риба тилапия, а водата от нея, богата на хранителни вещества, захранва органичното производство, което Навиди продава и използва в своя ресторант.
 
 
„Един ден великите готвачи ще бъдат тези, които са изградили добри отношения с фермерите“, казва известният френски кулинар Жан Луи Паладин на Навиди, на обиколка в Американския кулинарен институт, през 1998 година.
 
Това изказване се отпечатало в съзнанието на Навиди и положило основата на неговото бъдещо вдъхновение. Една от първоначалните му идеи била да дава възможност на гостите на ресторанта да вечерят в парник, в който са отгледани всички съставки за техните ястия. 
 
 
Години по-късно и след множество премеждия, той реализирал идеята си, а след това приключението продължило. В началото, шеф Навиди започнал с малка фирма за кетъринг и продавал органични продукти, които отглеждал в своя дом.
 
Скоро обаче, търсенето се увеличило, което го накарало да проучи възможностите на хидропоничните и аквапонични системи. През 2008 година разширил бизнеса си като реновирал стар парник в Бреа, Калифорния и добавил пилета и кози към своята ферма.
 
Дейността му бързо се разширила с още парници и ферма за риба тилапиа, която станала най-голямата аквапонична система в Южна Калифорния. Сега фермата снабдява с прясна риба и други продукти не само неговия ресторант, но и други ресторанти и пазари.
 
Навиди твърди, че продуктите се доставят с почти непокътната коренова система, което запазва свежестта и вкуса и допринася за по-добро ястие.Основната цел е да се предоставя чиста, здравословна храна, приготвена и сервирана от най-добрите в бранша.
 
 
Името на фермата Future Foods Farm, разпростираща се на над 260 декара, показва увереността на Навиди, че този метод на отглеждане е бъдещето на храната. Във фермата се провеждат и обиколки, с цел по-широка разпознаваемост.
 
Основна част от дневното меню, което е на съвсем разумни цени, е прясната риба тилапиа, приготвена по разнообразни начини. Други уникални ястия са: паста с коприва и сос от морски таралеж, или простичък бургер с чипс, изпържен в масло от гроздови семена. За всички ястия в менюто се използват пресни, органични  продукти от местни производители като говеждо от животни хранени само с трева.
 
 
Пекарната се намери в кухнята на ресторанта и „превзема“ цялото пространство, когато ресторантът не работи, така че там винаги се случва нещо. Използват се само съставки без глутен както за хлебните изделия в ресторанта, така и за тези, които се предлагат извън него. Това затвърждава вярването на Навиди, че един перфектен бургер започва с перфектно хлебче.
 
Ежедневните дейности във фермата му помагат да се откъсне от досадните задължения, свързани с управлението на бизнеса, твърди Навиди. 
 
„Мозъкът ми си почива, когато храня рибите,“ казва той.
 
Дали ще се нацапа, заравяйки ръцете си в почвата или докато чисти аквариумите на рибите, или докато посява растения, шеф Навиди е винаги зает.
 
 
Не е трудно да си представим как този начин на управление на една ферма би бил бъдещето на здравословното хранене, без пестициди, без ГМО и със страхотен вкус. Фермата и ресторантът на шеф Навиди показват какво може да постигне с упорит труд и напредничаво мислене.